Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Babciu, dziadku!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w obu trzebnickich przedszkolach – nr 1 im. Krasnala Hałabały oraz nr 2 im. Polskiej Niezapominajki – zorganizowano piękne uroczystości. Było wszystko to, czego w takim dniu zabraknąć nie może - występy, wierszyki, tańce, laurki, a przede wszystkim dużo miłości.

Niezwykły Dzień Babci i Dziadka zorganizowano w Przedszkolu nr 1 im. Krasnala Hałabały. Po krótkim powitaniu przez dyrektor Beatę Szadkowską przedszkolaki przedstawiły swoim bliskim program wypełniony dobrą muzyką, humorem i całą gamą ciepłych uczuć.

Pierwsza część programu miała jeszcze świąteczny charakter i przybrała formę jasełek. Pięknie poprzebierane dzieci odegrały bożonarodzeniową scenkę i przy akompaniamencie pani Magdy Marszałek zaśpiewały kilka kolęd.

DSC04102.jpeg

W drugiej, nieco innej odsłonie, mali artyści pojawili się i z uroczymi i bardzo zabawnymi rymowanki o babciach i dziadkach. Wersy takie, jak ten: „Ja tam babci nie buntuję, lecz tak zrobię: powiem mamie po cichutku, choćby teraz, żeby mama poszła z babcią do fryzjera” – wywoływały salwę śmiechu.

DSC04235.jpeg

Wydawać by się mogło, że grupa już niczym nie zaskoczy, kiedy to nagle dzieci zaczęły przygotowywać się do wykonania specjalnej piosenki. Układ choreograficzny w wykonaniu dziewczynek stanowił jedynie wstęp do niezwykle dynamicznego i jakże widowiskowego refrenu w wykonaniu chłopców – rockendrollowców. Publiczność była zachwycona tym zgrabnym przeniesieniem do lat swojej młodości za sprawą muzyki, która jednoczy pokolenia. Nauczycielki: Barbara Wilczek i Jadwiga Gręda były dumne z maluchów. A na koniec był czas na laurki – oczywiście własnoręcznie wykonane. Przedszkolaki ruszyły w kierunku swoich babć i dziadków i tuląc się składały życzenia - w tym momencie niejedna babcia uroniła łzę.


DSC04153.jpeg
W trakcie spotkania atmosfera była wspaniała i dało się wyczuć dumę, jaka rozpierała babcie i dziadków.

W Przedszkolu nr 2, w związku z pięknym świętem jakim jest „Dzień Babci i Dziadka”, poszczególne grupy przedszkolne miały przyjemność goszczenia w swych salach szanowne grono babć i dziadków. Wnuczęta przygotowały dla swych miłych gości występy artystyczne - recytacje wierszy , tańce i śpiewy piosenek. W niektórych grupach dziadkowie mogli też zobaczyć swoje pociechy w przedstawieniach jasełkowych. Niewątpliwie „Święto Babci i Dziadka" to bardzo miła uroczystość w przedszkolu. Wielka miłość dziadków do swych wnucząt, bezwarunkowa akceptacja i zadowolenie z dzieci tworzą niepowtarzalny klimat tegoż spotkania.

„Zimowe słonko wesoło patrzy
i ciepły uśmiech posyła babci,
I ja też babciu, mam dziś dla Ciebie
uśmiech jak słonko jasne na niebie”

Wiwat Babcie i Dziadkowie!