• EN
  • DE

Remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 3

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na remont łazienek znajdujących się na parterze Szkoły Podstawowej nr 3. Wykonawcą została firma AM Sp. z o.o. z Brzegu Dolnego, a koszt prac wyniesie blisko 167 tys. zł. W kolejnych miesiącach wyremontowane zostaną sanitariaty na pierwszym i drugim piętrze szkoły.

11.jpeg

W skład prac wchodzić będzie m.in.: rozbiórka istniejących i montaż nowych ścianek działowych, montaż sufitu podwieszanego, wyrównanie podłoża, wykonanie izolacji, położenie płytek ściennych i podłogowych, montaż okien oraz drzwi, montaż nowych instalacji elektrycznych i oświetleniowych, demontaż starych rurociągów żeliwnych oraz misek, umywalek, pisuarów, baterii wraz z podejściami odpływowymi i dopływowymi, montaż nowych instalacji wodnych wraz z białym montażem i akcesoriami łazienkowymi oraz montaż grzejników. 

- Zakres prac prowadzonych w ramach remontu łazienek na parterze jest bardzo szeroki. Taki sam zakres posiada remont sanitariatów na pierwszym i drugim piętrze, dlatego zdecydowałem, że odbędą się one kolejno i nie będą prowadzone w tym samym czasie, tak aby nie paraliżować funkcjonowania szkoły. Łazienki na pierwszym piętrze wyremontowane zostaną jeszcze w tym roku, a na drugim w przyszłympowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Podpisując umowę na remont łazienek w SP nr 3 dementuję jednocześnie nieprawdziwe doniesienia redaktora Długosza i gazety reklamowej „Nowa” o braku pieniędzy na tę inwestycję. Nie są to pierwsze tego typu rewelacje, które w zamierzeniu redaktora Długosza mają być szokujące dla rodziców, a po raz kolejny okazują się być jedynie tanią sensacją. Co więcej, stan finansów Gminy Trzebnica jest w bardzo dobrej kondycji, o czym świadczy chociażby podpisana przeze mnie umowa na termomodernizację Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim, która będzie nas kosztować blisko 3,5 miliona złotych, a także powstająca hala widowiskowo-sportowa oraz budowa nowych rond. Dlatego zapewniam rodziców, że remont w Szkole Podstawowej nr 3 zostanie doprowadzony do końca. Zgodnie z daną przeze mnie obietnicą, dzieci już wkrótce korzystać będą z wyremontowanych toaletzakończył burmistrz.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 wykonano szereg remontów i wielomilionowych inwestycji. Powstała m.in.: pełnowymiarowa hala sportowa wraz z remontem małej hali gimnastycznej, boisko wielofunkcyjne obejmujące dwa boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę ręczną, nowa multimedialna sala do nauki języków obcych, stołówka z kuchnią oraz nowoczesny i spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa nowy plac zabaw dla dzieci. Do najważniejszych udogodnień należy zaliczyć również windę usprawniającą przemieszczanie się pomiędzy piętrami nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom z dziećmi. Wcześniej wykonano gruntowny remont polegający na wymianie instalacji, wykonaniu nowych gładzi tynkowych, wymianie drzwi i oświetlenia. Zakupione zostały również nowe meble do klas zerowych, wyposażenie edukacyjne, a także szafki uczniowskie. W planach znajduje się również wyremontowanie holu oraz budowa nowej szatni.