• EN
  • DE

Święto Policji

W środowe przedpołudnie 24 lipca burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, na zaproszenie Komendanta Policji Powiatowej w Trzebnicy inspektora Adama Jędryszczaka wziął udział w Uroczystej Akademii z okazji Święta Policji. Burmistrz Marek Długozima celebrując wraz z funkcjonariuszami okrągłą, bo dokładnie setną rocznicę powołania przez Sejm II Rzeczypospolitej Policji Państwowej, pogratulował policjantkom i policjantom w dniu ich święta.

- Wasz zawód jest bardzo trudny, nie każdy ma do niego predyspozycje i jest godzien nosić mundur. Dlatego jeszcze raz wszystkim pracownikom Komendy Powiatowej w Trzebnicy gratuluję sukcesów, życzę powodzenia i satysfakcji z wykonywanych obowiązków. Dziękuję również za dotychczasową, wzorową współpracę i wasze działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Serdecznie gratuluję wyróżnionym odznaczeniami oraz awansami na kolejne stopnie służbowe – powiedział burmistrz Marek Długozima, który w tym roku za szczególne osiągnięcia, wzorową postawę i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił nagrodą pieniężną mł.asp. Damiana Marciniaka. Podkreślił także, że podtrzymuje dane słowo i wesprze działania mające na celu przeniesienia siedziby KPP do nowego, komfortowego lokum w sąsiedztwie ul. Czereśniowej. Obiecał także w dalszym ciągu będzie wspierać finansowo pozostałe działania Komendy Policji Powiatowej. Również zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Robert Frąckowiak w swoim przemówieniu podkreślił potrzebę budowy nowego komisariatu, która rozpocznie się już niebawem. Inwestycja zwiększy znacząco komfort pracy policjantów i pracowników służby cywilnej.  

W uroczystości udział wzięli także inni zaproszeni przedstawiciele samorządu, pracownicy cywilni, dyrektorzy placówek i instytucji oraz zaproszeni goście, a okolicznościową przemowę wygłosiła Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak, która w imieniu samorządowców podziękowała za codzienny trud pracy funkcjonariuszy. Podczas uroczystości wręczony został akt mianowania na inspektora dla mł. insp. Adama Jędryszczaka, który od zeszłego roku piastuje funkcję Komendanta Powiatowej Policji w Trzebnicy. Komendant odebrał go z rąk zastępcy Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Roberta Frąckowiaka, z którym następnie wspólnie wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla pozostałych funkcjonariuszy. Wyróżnionym policjantkom i policjantom podziękowano za trudną, pełną poświęcenia codzienną służbę na rzecz mieszkańców powiatu trzebnickiego, podkreślając, że niesie ona w sobie ryzyko bezpośredniego narażenia własnego życia i zdrowia. Pogratulowano im również nienagannej postawy i przestrzegania zasad moralnych.  Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji w Trzebnicy na wyższy stopień służbowy awansowano 20 policjantów, pełniących służbę na terenie miasta Trzebnica oraz gmin powiatu trzebnickiego. W trakcie uroczystości w korpusie oficerów młodszych akt mianowania na komisarza odebrał podkom. Radosław Bury, w korpusie aspirantów st. asp. Sebastian Dobrzyniecki oraz st. aspirant Robert Sławski awansowali na aspirantów sztabowych, asp. Horbik Marcin uzyskał stopień starszego aspiranta, zaś mł.asp. Mogilan Arkadiusz oraz mł.asp. Szyba Tadeusz odebrali akt mianowania na aspirantów. Sierżanci sztabowi: Tomasz Bielecki, Łukasz Didyk oraz Maciej Kubicki awansowali natomiast na stopień młodszego aspiranta. W korpusie podoficerów na stopień sierżanta sztabowego awansowano w tym roku st.sierż. Monikę Gnyszkę, st.sierż. Łukasza Matuszewskiego, a na stopień starszego sierżanta awansowano sierż. Katarzynę Brożynę, sierż. Adama Paszkiewicza, sierż. Tomasza Wijackiego, sierż. Macieja Jewiarza, zaś sierżantami zostali odtąd st.post. Karol Cyndecki, st.post. Wojciech Piech, st.post. Wawszczyk Mateusz oraz st.post. Wawszczyk Paweł. Awanse nie ominęły także korpusu szeregowych – na stopień starszego posterunkowego awansowała post. Barbara Springer, post. Jakub Maj i post. Adrian Małaszkiewicz. Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Policji w Trzebnicy Magdalena Ryba wręczyła nagrodę rzeczową dla pracowników cywilnych Policji -  Bogusławy Urbaniak i Iwony Podlewskiej. Po zakończeniu uroczystości awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom pogratulowały rodziny oraz przyjaciele zaproszeni do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.