• EN
  • DE

Kuźniczysko z kolejną inwestycją

Mieszkańcy Kuźniczyska zyskali wspaniałe miejsce integracji – nowoczesną świetlicę wiejską, siłownię plenerową oraz plac zabaw dla najmłodszych. 22 czerwca, w sobotnie popołudnie odbyła się bowiem uroczystość, podczas której burmistrz Marek Długozima oficjalnie przekazał nowe obiekty do ich użytku.

11.jpeg

Burmistrz w towarzystwie sołtysa Marcina Pietrasika oraz dzieci dokonał również oficjalnego przecięcia wstęgi i kolejna duża inwestycja w Kuźniczysko, po oddanej do użytku w roku ubiegłym Szkole Podstawowej została otwarta. Wręczył także oficjalny akt przekazania na ręce sołtysa, który podziękował za ostatni rok pełen inwestycji w sołectwo: - Jesteśmy przeszczęśliwi, że dziś burmistrz finalizuje kolejną spełnioną wobec nas obietnicę. To pokazuje, że zrównoważony rozwój, który obrał Pan sobie za cel, jest konsekwentnie realizowany i kolejne miejscowości Gminy stale pięknieją. 41 sołectw rozwijanych jest na różnych płaszczyznach i w ten sposób również my, ale i nasze dzieci zyskaliśmy szkołę oraz tę świetlicę, plac zabaw czy siłownię plenerową. Jeszcze raz dziękujemy za dotrzymanie danego słowa – powiedział sołtys. Burmistrz otrzymał również podziękowania oraz obraz autorstwa jednej z mieszkanek Kuźniczyska, które w imieniu mieszkańców wręczyła żona sołtysa Ewa Szybiak-Pietrasik.

- Wspaniale jest patrzeć, jak rozkwitają w ostatnich latach sołectwa Gminy Trzebnica. W Kuźniczysku w ostatnim czasie oddałem do użytku wspaniałą szkołę, która nosi imię naszej patronki św. Jadwigi. Dzięki temu dzieci zyskały komfort i bezpieczeństwo nauki w jednym świetnie wyposażonym budynku. Dziś przyszedł czas na kolejną inwestycję - nowoczesną świetlice, która posłuży za miejsce integracji i wierzę, że zaprocentuje ona wieloma pomysłami i działaniami na rzecz promocji całej gminy. Obiecuję również, że w niedalekiej przyszłości powstanie również hala sportowa dla wspomnianej wcześniej szkoły – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Również mieszkańcy cieszą się na myśl o korzystaniu z nowej świetlicy: - Piękny obiekt, z przestronną salą do zabaw, kuchnią, sanitariatami. Wierzę, że stanie się on sercem naszej miejscowości i już niebawem będzie tętnił życiem – mówi jedna z mieszkanek, a inna dodaje: - Słyszałam, że ma tu także funkcjonować klub dziecięcy. To świetny pomysł, że będzie można tu przyprowadzić dziecko, zostawić je pod opieką i pojechać załatwić swoje sprawy do miasta. 

Tego dnia na mieszkańców czekało wiele atrakcji, w tym dmuchańce, gry i zabawy dla dzieci oraz wspólne świętowanie Nocy Kupały.