• EN
  • DE

Boisko w Marcinowie oficjalnie otwarte

W niedzielę 23 czerwca oficjalnie otwarte zostało boisko wielofunkcyjne w Marcinowie. Jest to kolejna, po placu zabaw oraz nowoczesnej remizie, inwestycja w tę miejscowość. Były gry i zabawy dla najmłodszych, pokazy motocyklowe, grill oraz turnieje drużynowe. Dopisała frekwencja oraz pogoda.

 

 

11.jpeg

 

 

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Marek Długozima w towarzystwie sołtysa Andrzeja Krawca, byłej sołtys Anny Nowaczek oraz dzieci.

- To kolejny piękny dzień dla Marcinowa oraz jego mieszkańców. Zyskujecie bowiem obiekt, który jak mam nadzieję, stanie się przestrzenią integracji, wspólnej zabawy oraz sportowego rozwoju. Posłuży on kolejnym pokoleniom Gminy Trzebnica, którą stale rozwijam. Tak powstają nowe drogi, chodniki, oświetlenie, świetlice, place zabaw czy właśnie boiska. Każde z 42 sołectw ma inne potrzeby - staram się je dostrzegać i w miarę możliwości realizować – powiedział burmistrz wręczając na ręce sołtysa Andrzeja Krawca akt przekazania boiska i dodał: – Dziękuję również sołtysom, byłej – Pani Ani oraz obecnemu - Panu Andrzejowi oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tej uroczystości – zakończył.

- Dziękujemy za realizację tej ważnej dla nas inwestycji, która już teraz cieszy się wielką popularnością. Liczba chętnych do gry na nowym boisku pokazuje jak potrzebna była jego budowa – powiedział sołtys Andrzej Krawiec wręczając podziękowanie burmistrzowi Markowi Długozimie.

 

 

13.jpeg

 

 

14.jpeg

 

Dyplomami nagrodzono również wszystkich zaangażowanych w organizację otwarcia, wręczono je także uczestnikom turnieju siatkarskiego. Udział w nim wzięły drużyny z Marcinowa, Rzepotowic oraz Malczowa. Uroczystość uświetnił występ artystyczny dzieci z Marcinowa Zosi Mai Wiktorii Angeliki i Oli oraz solowy uczennicy Gminnej Szkoły Muzycznej Kaliny Krzemianowskiej w utworze „Kaktus”.

- Rodzi nam się wspaniałe miejsce do wspólnej integracji - jest boisko, jest również przestrzeń grillowa. W środku sołectwa mamy plac zabaw dla najmłodszych, nowoczesną remizę. Marcinowo się rozwija – mówi Pan Henryk, a inny z mieszkańców dodaje: - Udało się nam to otwarcie z dużą ilością atrakcji dla każdego. Chyba wszystkie dzieci są zadowolone z dmuchańców i przejażdżek motocyklowych.

Poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Bogdan Grabowski. W czasie trwania pikniku, dzięki grupie motocyklowej „Pazury Kocich Gór” możliwym była przejażdżka na motorze. Dzieci równie chętnie korzystały z dmuchańców i zabaw przygotowanych przez animatorów.  Strażacy zadbali o kurtynę wodną, która pomagała ochłodzić się w czasie upału.