Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne ulice do remontu

Zgodnie z planem po zakończeniu kompleksowego remontu ul. Kwiatowej, teraz trwają prace nad rozpoczęciem przebudowy ul. Żołnierzy Września. W dalszej kolejności remont przeprowadzony zostanie na ul. Wesołej i 3-go Maja znajdujących się przy nowobudowanej Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I i II Stopnia, a następnie na ul. Daszyńskiego, gdzie na jej części powstanie deptak. Po zakończeniu tego etapu w planach jest remont ul. Teatralnej. Remonty infrastruktury drogowej przeprowadzane są kompleksowo – z nowymi chodnikami, miejscami parkingowymi oraz modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Obecnie trwa procedura wyboru najkorzystniejszej oferty na przeprowadzenie remontu ul. Żołnierzy Września, a podpisanie umowy zaplanowano na pierwszą dekadę lutego. Przebudowa powinna zakończyć się w trzecim kwartale bieżącego roku. Podobnie, jak w przypadku poprzednich tego typu inwestycji, przebudowa dotyczy nie tylko nawierzchni jezdni, ale także chodników, miejsc parkingowych oraz sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto, na skrzyżowaniu ulic: Obornickiej, Marcinowskiej oraz Żołnierzy Września powstanie usprawniające ruch drogowy rondo.

W tegorocznych planach jest także remont ulic bezpośrednio sąsiadujących z powstającą Szkołą Podstawową nr 2 oraz Szkołą Muzyczną I i II Stopnia – Wesołej i 3-go Maja. Ich renowacja jest niezbędna dla prawidłowego i bezpiecznego ruchu wokół placówki. Następnie prace będą trwały przy ul. Daszyńskiego, gdzie na jej fragmencie powstanie deptak, a następnie rozpocznie się kompleksowy remont przy ul. Teatralnej, również z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Koleje etapy remontu w obszarze infrastruktury drogowej będą związane z ulicami Reymonta i Kilińskiego.

Burmistrz Marek Długozima - Ciągle słyszę zarzuty ze strony opozycyjnych radnych typowe populistyczne hasło, że nie inwestuję w modernizację sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Po raz kolejny muszę stwierdzić, ze mijają się oni z prawdą, ponieważ przeprowadzane remonty nawierzchni drogowej obejmują również sieć wodno – kanalizacyjną. Robimy to konsekwentnie i stopniowo, ponieważ jest to w mojej ocenie działanie racjonalne z co najmniej dwóch względów; po pierwsze - nie tworzą się duże utrudnienia ruchu w mieście, a po drugie - koszty wymiany całej sieci kanalizacyjnej przekroczyłyby nasze możliwości budżetowe. Niestety zły stan sieci kanalizacyjnej związany jest z wieloletnimi zaniedbaniami i brakiem jej modernizacji. Teraz musimy te zaniedbania sukcesywnie naprawiać. Stąd też moja decyzja o powołaniu gminnej spółki – Trzebnickiego Zakładu Gospodarki Komunalnej ERGO sp. z o.o, która przejmuje zarządzanie m.in. siecią wodociągową i kanalizacyjną w mieście.

 

IMG_4265.jpeg

IMG_4260.jpeg
Stara, zniszczona i dziurawa nawierzchnia ulicy Żołnierzy Września już niebawem zostanie kompleksowo wyremontowana - wraz z chodnikami, miejscami parkingowymi oraz modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej

 

IMG_4253.jpeg
Na skrzyżowaniu ulic: Żołnierzy Września, Obornickiej i Marcinowskiej powstanie rondo usprawniające ruch