Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Stypendia sportowe przyznane

Zgodnie z wieloletnią tradycją Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprosił do Urzędu Miejskiego młodych ludzi, którzy wyróżniają się wspaniałymi wynikami w uprawianej przez siebie dziedzinie sportu.

We wtorek 4 czerwca burmistrz wręczył im listy gratulacyjne oraz przyznał stypendia sportowe. Tym razem powędrowały one w ręce Sebastiana Trybka ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Bartosza Lorka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy. Każdy z wyróżnionych stypendystów jest prawdziwym mistrzem w swojej dziedzinie, a są one krańcowo różne. Mieszkaniec Księginic Sebastian Trybek jest prawdziwym pasjonatem modelarstwa, a dokładniej modeli pływających z napędem silnikowym FSR –V STP. Swoją przygodę z tym nietypowym sportem rozpoczął w maju 2016, a już dwa lata później zaczął odnosić znaczące sukcesy. Zajął II miejsce w zawodach krajowych w kategorii standardowej Juniorów, zaś w maju 2018 roku zajął I miejsce na podium w Międzynarodowych Zawodach Ślizgów FSR. W październiku zeszłego roku uzyskał tytuł Mistrza Polski. Zamiłowanie do modelarstwa wiąże się z jego zamiłowaniem do nauk ścisłych, gdyż uczeń regularnie bierze udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych, Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, jak również był laureatem olimpiady z chemii OLIMPUS. Stypendium z pewnością wesprze rozwój ucznia i pozwoli osiągać kolejne sukcesy, zaś burmistrz Marka Długozima ma nadzieję, że w osobie Sebastiana Gmina Trzebnica zyska już niedługo młodego naukowca, a może i konstruktora.

Drugi ze stypendystów jest natomiast pasjonatem tańca. Swoją przygodę z nim rozpoczął jeszcze jako dziecko. Obecnie jest absolutnym mistrzem w swej dziedzinie, od lat utrzymując się na wysokiej pozycji w międzynarodowym rankingu tancerzy specjalizujących się w tańcach latino.  W listopadzie ubiegłego roku w Mistrzostwach Polski w tańcach latynoamerykańskich „Dance Oscars 2018” zajął II miejsce. Wszelkie inne turnieje, takie jak Freedom Dance Cup – WDC AL. World Championship, WDC AL. WORLD CUP Myślenice, Polish Open Championship Grand Prix Polski PTT w kombinacji LA podczas Konwaliowego Turnieju Tańca czy Polish Cup PTT  WDC AL – kończył na podium z pucharem zwycięzcy. Stypendium z pewnością pomoże Bartoszowi startować w kolejnych turniejach, ponieważ każdy wyjazd wiąże się z dużymi kosztami po stronie startujących tancerzy - takimi jak strój, drogie buty do tańca czy koszty dojazdu. Zaś Gmina Trzebnica posiada mistrzowskiego reprezentanta na najbardziej prestiżowych turniejach.

- Jesteście wielką dumą Gminy Trzebnica. Każdy z Was jest mistrzem w innej, bardzo szczególnej dziedzinie. Udowodniliście, że w ślad za pasją i wielkimi sukcesami w uprawianym hobby, mogą iść pierwsze finansowe nagrody, właśnie takie jak chociażby to stypendium sportowe. Mam nadzieję, że stypendia jeszcze bardziej dodadzą Wam skrzydeł. A Wasz przykład zainspiruje innych młodych ludzi. Jeszcze raz gratuluję i będę z uwagą śledził Wasze dalsze osiągniecia – powiedział burmistrz.

Najlepsi z najlepszych są ambasadorami Gminy Trzebnica na całym świecie i potwierdzeniem, że Gmina Trzebnica jest gminą wspierającą sport.