Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Budżet Obywatelski 2019 - znamy wyniki

Szanowni Państwo,

Dobiegła końca 6. edycja Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję za Państwa czynny udział i wspólne budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Po raz kolejny mam zaszczyt zaprezentować wyniki konsultacji społecznych, których głównym celem było oddanie w Państwa ręce decyzji o realizacji oczekiwanych inwestycji. W 6. edycji pozytywnie zweryfikowano 9 wniosków. Głosowanie mieszkańców trwało od 7 do 26 maja 2019 roku i odbywało się w formie papierowej oraz elektronicznej. W wskazanym terminie oddano 2 276 kart do głosowania oraz 1049 głosów elektronicznych.

Państwa decyzją do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica na 2019 rok wybrany został projekt nr 1 pod nazwą: "Chodnik dla pieszych w Ujeźdźcu Małym". Zdobył łącznie 1666 głosów.

Gratuluję sukcesu pani sołtys Grażynie Łapusze oraz wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania głosów. Sołectwa Gminy Trzebnica po raz kolejny pokazały wielką integrację i osiągnęły sukces dążąc do wspólnego celu. Ten chodnik będzie kolejnym elementem infrastruktury, która w ostatnim czasie powstała w Ujeźdźcu Małym. Przypomnę, że w trosce o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, we wspomnianej miejscowości wybudowane zostały: nowa droga wraz z chodnikiem, a także nowoczesna świetlica oraz plac zabaw.

Powołany przeze mnie, pierwszy w powiecie trzebnickim, Budżet Obywatelski jest szansą, by oddolne inicjatywy mieszkańców zostały zauważone. Ta forma konsultacji społecznych przyniosła realizację wielu potrzebnych, ciekawych i oczekiwanych inwestycji, czego dobrym przykładem jest powstające boisko wielofunkcyjne w Taczowie Wielkim, czy nowe boisko w Domanowicach, strefa aktywności „Junior Senior” w Małuszynie oraz wcześniejszy projekt związany z poprawą infrastruktury w Komorowie. W pierwszej edycji powstały także: nowy plac zabaw u zbiegu ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w ciągu tych 6 lat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego oddano już 26 tys. głosów, a pod głosowanie poddanych zostało ponad 77 projektów. I choć wygrać w danej edycji może jeden projekt, to już same pomysły zgłaszane przez mieszkańców pokazują mi, w jakim kierunku chcą oni rozwijać naszą gminę.

 

61898838_2430126740352049_8725928598214541312_o.jpeg

 

Podczas finału 6. Trzebnickich Dni Rodziny, dyplom potwierdzający zwycięstwo Ujeźdźca Małego, z rąk burmistrza odebrała sołtys Grażyna Łapucha.  – Ten chodnik to dla nas bardzo ważna sprawa, a ilość zdobytych głosów pokazuje, jak pięknie potrafiliśmy się zmobilizować. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze zwycięstwo, dziękuję burmistrzowi, który powołując budżet obywatelski dał nam możliwość zawalczenia o tę inwestycję – powiedziała.

 

dyplom_wyniki_podpis_.jpeg