Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Wyjątkowa 13. Edycja Jazzu w Trzebnicy pod patronatem 55 Santander Jazz nad Odrą Festival

Tegoroczna odsłona największego jazzowego wydarzenia, mimo swego potocznie mówiąc „pechowego numeru” 13. edycji, okazała się wyjątkowo szczęśliwa. Na specjalne zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica –Marka Długozimy do Trzebnicy przyjechał Leszek Możdżer – światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, Dyrektor Artystyczny Festiwalu Jazz nad Odrą.

 

jazz_nad_odra_30042019-153.jpeg▶ Uroczystego otwarcia 13. Jazzu w Trzebnicy, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, dokonał dyrektor artystyczny festiwalu Jazz nad Odrą Leszek Możdżer w towarzystwie dyrektor GCK Barbary Smaś oraz Krzysztofa Nartowskiego. – Gratuluję Trzebnicy takiego gospodarza, który dba nie tylko o wygląd miasta, ale także o krzewienie kultury – powiedział Leszek Możdżer.

 

Gość specjalny wspólnie z Barbarą Smaś Dyrektor Gminnego Centrum Kultury dokonał oficjalnego otwarcia serii wyśmienitych koncertów zaplanowanych na 30 kwietnia w sali widowiskowej GCK oraz na scenie artKawiarni. Wyraził on podziw wobec organizatorów za wytrwałość w wieloletniej organizacji festiwalu oraz złożył życzenia kolejnych lat, w trakcie których możemy zjednoczyć siły, by ta impreza nadal rozwijała się.

 

Na scenie pojawił się również Krzysztof Nartowski – związany z Jazzem nad Odrą w Trzebnicy od początku jego istnienia. Przygotował on album ukazujący celebrację jazzu w Trzebnicy na przestrzeni 12 lat. Mogliśmy usłyszeć tekst, który rozpoczyna to muzyczne kalendarium: ”Z roku na rok Jazz nad Odrą w Trzebnicy utrwala swoją stałą obecność na kulturalnej mapie Dolnego Śląska(…)Dzięki marce Jazz nad Odrą w Trzebnicy istnieje dziś współczesny wizerunek naszego miasta wzbogacony o niezwykle atrakcyjną ofertę kulturalną(…). Na koniec wyraził on wdzięczność burmistrzowi Markowi Długozimie oraz wszystkim osobom, które wspierają przez lata to wydarzenie.

 

Jako pierwszy emocje wśród publiczności wzbudził zespół The Cuban Latin Jazz, który ma na sowim koncie szereg ważnych nagród i wyróżnień (m in. Festiwalu Jazz Nad Odrą , Grand Prix Krokus Jazz Festival). Formacja w trakcie koncertu prezentowała energetyczną fuzję muzyki jazzowej, latino, uzupełnionej kubańskimi rytmami. Wraz z zespołem mogliśmy podziwiać wyśmienitą wokalistkę Yaremi Kordos, która występowała z muzykami z Bueana Vista Siocial Club. Szczera pasja, nieposkromiona energia latynoskiej muzyki oraz wyjątkowa mieszanka melancholii i szczęścia trafiły prosto w serca miłośników muzyki. Muzycy zachęceni oklaskami publiczności dwukrotnie bisowali w sali widowiskowej. Zespół wystąpił w składzie: Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak – kontrabas, Taras Backovskyy – saksofon, Bartek Zientara – piano, Osmar Pegudo – congas, Nando Del Rio – instrumenty perkusyjne.

 

O godzinie 20:30 zabrzmiał na scenie zespół Karasiewicz Power Set, którego stylistyka oscylowała wokół elektrycznego jazzu z elementami funky oraz bluesa. Doświadczeni studyjnie muzycy dali popis swojej wirtuozerii. Koncert przeplatany był opowieściami lidera zespołu Rafała Karasiewicza, który opowiadał o kulisach powstawania wybranych utworów. Czas spędzony przy dźwiękach Karasiewicz Power Set był dawką pozytywnej energii, muzycy nieustanie zaskakiwali słuchaczy instrumentalnymi improwizacjami. Zespół wystąpił w składzie: Rafał Karasiewicz – keyboards, Adam Wendt – saksofon, Tomasz Pacanowski – gitara, Tomasz Grabowy – bas, Artur Lipiński – perkusja.

 

O 22:00 na scenie artKawiarni rozpoczęło się muzyczne spotkanie z formacją Katarzyna Mirowska Quartet. Wszechstronna wokalistka, zaprosiła do współpracy pianistę Marka Markowskiego, kontrabasistę Tomasza Wilczyńskiego oraz perkusistę Przemysława Jarosza, z którymi zaśpiewała standardy jazzowe we własnym ujęciu. Koncert odsłaniał różnorodne barwy i odcienie muzyki jazzowej. Słuchacze oczarowani byli umiejętnościami wokalnymi Katarzyny Mirowskiej oraz jej oryginalnymi interpretacjami.

 

13. Festiwal Jazzu w Trzebnicy zakończył się jam session z udziałem Izabelli Możdzeń oraz członków zespołu IM Fanki Tim.

 

Kolejna edycja Jazzu w Trzebnicy już za rok. Organizacja tegorocznej edycji Jazzu nad Odrą była wsparta przez sponsorów: Tarczyński S.A, Elmar, Sanko, Fura, Hotel Trzebnica.

 

jazz_nad_odra_30042019-3.jpeg▶ Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół The Cuban Latin Jazz.

jazz_nad_odra_30042019-69.jpeg▶ O godzinie 20:30 zabrzmiał na scenie zespół Karasiewicz Power Set.

DSC_3687.jpeg▶ Publiczność zgromadzona w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury bawiła się świetnie.

jazz_nad_odra_30042019-102.jpeg▶ Na zakończenie w ArtKawiarni odbył się koncert formacji Katarzyna Mirowska Quartet oraz jam session z Izabelą Możdżeń i zespołem IM Fanki Tim.