Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Gładko i bezpiecznie

Ulica Obornicka zyskała nowy wygląd. Prace powoli dobiegają końca, a mieszkańcy już teraz mogą cieszyć się nową nawierzchnią, chodnikami oraz miejscami parkingowymi. Trwają roboty wykończeniowe, w efekcie których powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych oraz oświetlenie.

 

Koszt inwestycji sięga blisko 2 mln zł, a wykonawcą jest firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna. – Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym udało się nam zgodnie z planem przeprowadzić frezowanie oraz położenie nowej nawierzchni asfaltowej – mówi kierownik budowy Zbigniew Jamry.

- Remont tej kluczowej drogi to wielki komfort dla mieszkańców, którzy codziennie korzystają z niej, by dostać się do S-5, ale również dla działkowców i tych, którzy chcą odwiedzić groby swoich bliskich na cmentarzu komunalnym. 70 miejsc parkingowych w rejonie inwestycji, chodnik po obu stronach ulicy, oświetlenie i bezpieczne przejścia dla pieszych, a przede wszystkim dobra nawierzchnia pozbawiona dziur, to główne atuty przebudowy ul. Obornickiej. Dodatkowo udało się zachować drzewostan, który znajduje się w obrębie cmentarza – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Prace potrwają do końca wakacji.

 

DSC_0435.jpeg▶ Położona została nowa warstwa asfaltu, powstały dodatkowe miejsca parkingowe. Tych w bliskiej okolicy ul. Obornickiej przy cmentarzu komunalnym będzie blisko 70.

 

DSC_0241.jpeg▶ Prace, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, postępują planowo. Na zdj. frezowanie starej warstwy asfaltu.

 

DSC_0465.jpeg▶ Inwestycje w ramach ul. Obornickiej to duża poprawa komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców.