Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

Startuje Budżet Obywatelski 2019

Szanowni Państwo!
 

Przed nami 6. edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica. Ta forma konsultacji społecznych pozwala zaangażować mieszkańców naszej gminy w proces jej zarządzania oraz w budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w ciągu tych sześciu lat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego swój głos oddało ponad 23 tys. mieszkańców, a pod głosowanie poddanych zostało 67 projektów. I choć wygrać w  danej edycji może jeden projekt, to już same pomysły zgłaszane przez mieszkańców pokazują mi w jakim kierunku mieszkańcy chcą rozwijać naszą gminę. To właśnie Trzebnicki Budżet Obywatelski zwrócił moją uwagę na potrzebę powstania m.in. parku dla psów czy zakup wozu bojowego dla OSP Skoroszów. 


W 2018 roku do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica wybrany został projekt pod nazwą: "Budowa boiska wielofunkcyjnego (boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) w Taczowie Wielkim", na który swój ważny głos oddało 1463 mieszkańców gminy. Przypomnijmy, że V edycji zgłoszono 4 projekty, każdy z nich został pozytywnie zweryfikowany. Głosowanie trwało od 16 kwietnia do 20 maja i po raz czwarty odbywało się zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Łącznie oddano 2 691 głosów,  w tym 2 459 głosów ważnych oraz 232 głosów nieważnych.


Bardzo się cieszę, że tak duża liczba mieszkańców wykazuje zainteresowanie tą formą współdecydowania o wydatkach i zadaniach realizowanych w naszej wspólnej przestrzeni. Z niecierpliwością czekam na propozycje do 6. edycji.

podpis3.png

 

 
 
Więcej informacji w zakładce Budżet Obywatelski.
 
www__Budżet Obywatelski 2019_Obszar roboczy .jpeg