Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Koncert Walentynkowy

W wigilię Walentynek 13 lutego na scenie Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbył się koncert pt. „Miłość niejedno ma imię”. Świętowanie Dnia św. Walentego stało się już trzebnicką tradycją, a w tym roku odbył się specjalny koncert słowno-muzyczny. Spektakl oparto na poetyckich impresjach poświęconych tematyce miłosno-uczuciowej, a nad artystyczną stroną wydarzenia czuwała sama Autorka wierszy – Danuta Kamińska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

W ramach recytacji zaprezentowano także materiał filmowy zatytułowany „Trzebnica miastem miłości” ze zdjęciami mieszkańców i obiektów w Trzebnicy, wiążących się z życiem rodzinnym i uczuciowym. Spektakl wzbogacono o utwory muzyczne oraz pokazy tańca - na scenie w porywającym tangu i pięknym walcu wystąpili instruktorzy Gminnego Klubu iDance: Aleksandra Poprawa i Łukasz Ożga. W roli muzycznej gwiazdy wieczoru wystąpił znany artysta operetkowy i zarazem wykładowca śpiewu w Gminnej Szkole Muzycznej w Trzebnicy – Mirosław Owczarek, z utworami z repertuaru Jana Kiepury, operetki „Wesoła wdówka” oraz „Skrzypek na dachu”. Na scenie wystąpili także inni wykładowcy szkoły muzycznej w Trzebnicy – gitarzysta Michał Jakubowski, pianistka Małgorzata Romanek-Pęciak oraz trębacz Tomasz Świńczyk. Zasłużone brawa otrzymał za swoje występy także licznie nagradzany szkolny chór Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy „Cantores Minores”. Danuta Kamińska po zakończonych występach złożyła podziękowania dla obecnych na sali gości, swoich przyjaciół oraz specjalnego adresata spektaklu – męża Mieczysława. Szczególne podziękowania skierowała także do burmistrza Marka Długozimy za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia i za dotychczasowe wsparcie. Podziękowała mu w imieniu własnym i zgromadzonej na sali widowni za niestrudzoną pracę na rzecz rozwoju gminy. Burmistrz Marek Długozima wręczył Pani Kamińskiej bukiet róż wraz z gratulacjami. - Proszę przyjąć te róże jako wyraz mojego uznania i szacunku. Nie tylko w kontekście dzisiejszego spektaklu, ale wieloletniego wspierania naszej Małej Ojczyzny czy to jako pedagog, czy też poprzez swoją twórczość. Cieszę się, że wróciła Pani do Trzebnicy i dziś możemy celebrować wspólnie spektakl poświęcony najważniejszej rzeczy w życiu – miłości. Film pokazany na początku pokazał, że Trzebnica rzeczywiście sprzyja uczuciom, miłości i życiu rodzinnemu – powiedział burmistrz i dodał: - Ponad rok temu otworzyliśmy również Aleję Zakochanych wraz z Mostkiem Miłości, do którego zakochane pary na znak niezłomnego uczucia mogą przypinać kłódki. Bo miłość można przyrównać właśnie do takiej drogi, którą rozpoczyna jej wyznanie i decyzja by iść razem przez życie. Każda droga jest na swój sposób inna, na każdej zdarzają się czasem pagórki i trudne zakręty życiowe, ale łatwiej przebyć drogę życia razem, ramię w ramię z ukochaną osobą. Właśnie dlatego ja „wędruję” tak od lat z moją wspaniałą małżonką Elą - podsumował burmistrz.

Na koniec Danuta Kamińska podziękowała pozostałym osobom, które pomogły zorganizować koncert. Największe brawa dostali uczniowie Gminnej Szkoły Muzycznej, gdyż młodzież zaprezentowała niesamowicie wysoki poziom artystyczny. „Serce rośnie patrząc na te czasy” – skomentowała słowami Jana Kochanowskiego występ adeptów Szkoły Muzycznej Danuta Kamińska, podkreślając trafność inwestycji, jaką było otwarcie Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy. Tym samym wyjątkowy Dzień Walentego zyskał godną oprawę, a spektakl nagrodzono zasłużonymi brawami.