Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Skarszyn z nową świetlicą

Burmistrz Marek Długozima z rąk Wicemarszałka Pana Marcina Gwoździa odebrał promesę na dofinansowanie realizacji świetlicy wiejskiej w Skarszynie. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Gminie Trzebnica przyznano środki w wysokości  500 000 zł.

- Świetlica w Skarszynie będzie kolejnym nowoczesnym obiektem tego typu po wybudowanych w Księginicach, Kuźniczysku i Ligocie Trzebnickiej. Cieszę się, że regularnie udaje się nam wyposażać w lokalne miejsca integracji kolejne sołectwa. Wierzę, że mieszkańcy tej jednej z największych miejscowości naszej gminy wykorzystają nowy obiekt do jeszcze lepszego rozwoju, a także wielu działań sprzyjających promocji Skarszyna i Gminy Trzebnica na zewnątrz – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Sołtys i radny Rady Miejskiej Kamil Ankier również nie kryje swojego zadowolenia: - Nowa świetlica to coś na co czekamy i wierzę, że będzie ona miejscem, które przyciągnie mieszkańców. Mam nadzieję, że  powstanie w niej wiele ciekawych pomysłów. Posłuży ona również integracji naszych mieszkańców, w imieniu których dziękuję za tę zbliżającą się inwestycję.

Kolejne świetlice planowane są w Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie.

Burmistrz .jpegBurmistrz Marek Długozima z rąk Wicemarszałka Pana Marcina Gwoździa odebrał promesę na dofinansowanie budowy świetlicy wiejskiej w Skarszynie.

16 — RGB (1).jpegNowa świetlica powstanie w obrębie boiska sportowego w Skarszynie. Sołtys i radny Rady Miejskiej Kamil Ankier wraz z przewodniczącym gminnej rady LZS Janem Janusiewiczem podziękowali burmistrzowi za decyzję o jej budowie.

16 — RGB (2).jpegNowoczesna świetlica w Ligocie Trzebnickiej, podobna powstanie już wkrótce w Skarszynie.