Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Koncert kolęd

W czwartek 10 stycznia w sali kinowo-widowiskowej GCKiS zorganizowano Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów i nauczycieli Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy. Zaproszeni goście – Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, a także rodzice uczniów i sympatycy szkoły mieli okazję wysłuchać polskich kolęd oraz utworów świątecznych w ciekawych aranżacjach.

Koncert zaplanowano w ten sposób, aby każda z sekcji muzycznych ucząca się w ww. szkole miała szansę zaprezentować się przed publicznością w wybranym utworze. Tegoroczny popis przy pełnej widowni rozpoczął występ szkolnej Orkiestry Dętej pod batutą Wojciecha Nycza, po której wystąpiła szkolna Orkiestra Smyczkowa pod kierownictwem Beaty Krzenciessy. W dalszej części widzowie wysłuchali kwartetu gitarowego, duetu wiolonczelowego, duetu klarnetowego oraz utworu „Wśród nocnej ciszy” w aranżacji na flet i akordeon.  Uczniowie zaprezentowali się także w duecie waltorniowym oraz zespole perkusyjnym, który dynamicznie wykonał utwór „Santa Claus is coming to town”. Widzowie wysłuchali dodatkowo kolędę „Do szopy hej pasterze”, oryginalnie zagraną przez kwintet saksofonowy.

W koncercie przewidziano występy szkolnych zespołów oraz solistów uczęszczających do Gminnej Szkoły Muzycznej im. E. Kajdasza. Popisy wokalne zaczęto od kolęd w wykonaniu „Trzebnickich Kajdaszek”, prowadzonych przez Mirosława Owczarka, zakończono je natomiast finałowym występem szkolnego chóru „Cantores Minores”. Chór wykonał utwory „Od serca do serca”, „Uciekali” oraz „Feliz Navidad”. Natomiast z myślą o uczniach kadra nauczycielska przygotowała dodatkowy występ, wspólnie wykonując kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Koncert Kolęd to już tradycja, podtrzymująca zwyczaj kolędowania i przekazywania sobie życzeń pomyślności w ramach Nowego Roku. Cały koncert przebiegł w radosnej, wciąż jeszcze świątecznej atmosferze i był wyjątkowy, gdyż przypadł na jubileusz pięciolecia istnienia Gminnej Szkoły Muzycznej. Uczniowie z obszaru Gminy Trzebnica już od 5 lat jako jedyni w powiecie trzebnickim mają szansę na bezpłatną, profesjonalną edukację muzyczną. Z każdym rokiem przybywa dzieci i młodzieży, chętnych by nauczyć się grać na różnorodnych instrumentach oraz profesjonalnie ćwiczyć wokal i coraz częściej reprezentują one Trzebnicę na rozmaitych występach w całej Polsce.