Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.65.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica, 21 czerwca (piątek) oraz 16 sierpnia (piątek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W tych dniach dyżur pełnić będzie  Urząd Stanu Cywilnego w godzinach 7:30-15:00. W zamian Urząd będzie otwarty 29 czerwca (sobota) oraz 31 sierpnia (sobota) w godzinach 7:30-15:00.

  • EN
  • DE

Rewitalizacja urzędu

Rozpoczęła się rewitalizacja strefy wejściowej do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Prace są konieczne ze względu na pogarszający się stan murów, co w przyszłości mogło grozić katastrofą, a tym samym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa petentów odwiedzających budynek. Przy okazji prowadzonych prac powstanie również przestrzeń wystawiennicza, która posłuży trzebnickim artystom. Prace wykona firma MIKOLUK – BUDOWNICTWO I ZABYTKI.

Trwają prace związane z rozbiórką murów oraz wywozem ziemi. Przebudowane wejście wyposażone zostanie w platformę dla osób niepełnosprawnych, pojawią się również miejsca odpoczynku i relaksu. Przestrzeń wystawiennicza składać się będzie z holu, w którym znajdzie się punkt informacji turystycznej, obok niego duża i mała sala z przestrzenią wystawową. Większa z sal, wyposażona w sprzęt multimedialny, będzie pełniła również funkcje konferencyjne.

- Urząd jest wizytówką gminy, musi być również przyjazny, ale przede wszystkim bezpieczny dla petentów. Stąd moja decyzja o rewitalizacji budynku, którego fasada wymagała koniecznych remontów. Przy okazji tych prac powstanie przestrzeń wystawiennicza, która uzupełni to, co dzieje się w chwili obecnej na Winnej „Kociej” Górze, gdzie wybudowaliśmy małą ścieżkę edukacyjną. Wszystkie eksponaty związane z odkryciem pierwszych w Europie śladów bytowania Homo Erectusa będą mogły być należycie wyeksponowane. Galeria ułatwi kontakt mieszkańców i turystów z historią, ale będzie też doskonałym punktem do zaprezentowania twórczości lokalnych artystów. Cieszę się również, że na ten cel udało mi się pozyskać dofinansowanie z środków unijnych – powiedział burmistrz Marek Długozima.

W kolejnym etapie prac przeprowadzony zostanie remont elewacji budynku Urzędu Miejskiego.