#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowy wymiar komunikacji zbiorowej

Prace przy budowie dworca autobusowego powoli dobiegają końca, a zmodernizowany teren robi wrażenie na mieszkańcach, którzy korzystają z Dworca Kolejowego. – To naprawdę miłe patrzeć, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienia się ta przestrzeń. Najpierw powróciła kolej, teraz cała komunikacja znajdzie się w jednym miejscu - mówi jeden z nich.

Koszt powstania nowego dworca autobusowego to ponad 2 mln zł. Jest on częścią ponad 11-milionowych inwestycji związanych z projektem pn. „Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica”. Prace wykonuje firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich.

-Osiem miejsc postojowych dla autobusów i 36 miejsc parkingowych w jego okolicy, dodatkowo wiata na rowery i wiaty postojowe, taki będzie nowy dworzec autobusowy. Dworzec to kolejna po przywróceniu ruchu kolejowego z Wrocławiem oraz uruchomieniu komunikacji miejskiej spełniona przeze mnie obietnica, dzięki której mieszkańcy zyskają na komforcie podróżowania – powiedział burmistrz i dodał: - Poprawa komunikacji nie nastąpi jednak tylko na jednej płaszczyźnie. Dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom w drogi i ścieżki rowerowe, już do końca tego roku w naszej gminie znajdzie się około 25 kilometrów rowerostrady. Pierwsze jej odcinki już są gotowe -  Sulisławice, ul. Armii Krajowej, ścieżka przy pomniku kolei wąskotorowej czy ta prowadząca do Szczytkowic pokazują, jak już niebawem wyglądać będzie wspomniana rowerostrada – zakończył burmistrz.

 

 

 

ZEUMT0223s005.jpeg