Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Uroczyste pożegnanie

We wtorek 23 października odbyła się ostatnia, uroczysta sesja kadencji 2014-2018. Burmistrz Marek Długozima osobiście podziękował radnym Rady Miejskiej za cztery lata owocnej współpracy, która przełożyła się na skuteczny rozwój Gminy Trzebnica.

11.jpeg

- Te cztery lata to czas, w którym powstało wiele inwestycji poprawiających komfort życia mieszkańców. Wystarczy, że wymienię tu Gminne Centrum Kultury, Gminne Centrum Medyczne Trzebnica Zdrój, remont Szkoły Podstawowej nr 1, żłobek wraz z przedszkolem, obiekt sportowo- rekreacyjny, Szkołę Podstawową w Kuźniczysku, świetlice w Księginicach, Ligocie Trzebnickiej i Kuźniczysku, a także rozpoczętą budowę nowej hali sportowo-widowiskowej. Ponad 80 realizowanych rocznie inwestycji nie byłoby możliwych, gdyby nie sprawna współpraca z Wami - radnymi, którzy podzielali moją wizję rozwoju Gminy Trzebnica. Niektórzy zarzucają, że sesje rady trwały po 15 minut i nie były merytoryczne. Najprostszą odpowiedzią na te zarzuty jest obraz naszej gminy, która rozwija się wręcz modelowo, a w niedawnym rankingu niezależnego czasopisma samorządowego „Wspólnota” zajęliśmy 17 miejsce wśród najbogatszych gmin w Polsce. Może w innych gminach naszego powiatu sesje trwały dłużej, ale nie przełożyło się to na ich dynamiczny wzrost – powiedział burmistrz i dodał: - Dziękuję więc, że mogłem na was liczyć tak, jak i wy zawsze mogliście liczyć na mnie jako przedstawiciele mieszkańców. Dziękuję, że tak dobrze reprezentowaliście ich podczas sesji, ale także osobiście w rozmowach ze mną, zwracając uwagę na potrzeby i problemy ludzi żyjących obok was. Tak powstało wiele z inwestycji wymienionych powyżej. Konstruktywna rozmowa i dobra współpraca były znakami rozpoznawczymi tej kadencji. Mam nadzieję, że nowa rada będzie w kolejnych latach podtrzymywała tę dobrą energię dla naszej Gminy, którą wspólnie stworzyliśmy – zakończył burmistrz wręczając wspólnie z przewodniczącym Mateuszem Staniszem listy gratulacyjne oraz pamiątkowe pióra radnym. Podziękowania za dobrą współpracę otrzymali również sekretarz Daniel Buczak, skarbnik Barbara Krokowska, radca prawny Urzędu Miejskiego Andrzej Góral oraz pracownicy biura Rady Miejskiej.

Również radni podziękowali burmistrzowi za owocną współpracę, a przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz wraz z wiceprzewodniczącą Janiną Polak wręczyli mu specjalne podziękowanie i bukiet róż.