Szanowni Państwo, od 25 czerwca do 31 sierpnia 2019 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Wiecha zawisła na budowie hali widowiskowo-sportowej

Staropolskim zwyczajem, pod dachem nowej hali sportowo-widowiskowej, zawisła wiecha. Drewniane legary przykryły już całą konstrukcję, której bryła pokazuje skalę inwestycji. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m². Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Koszt budowy to ponad 20 milionów złotych. Hala już w przyszłym roku zostanie oddana w ręce mieszkańców.

Burmistrz Marek Długozima wspólnie z prezesem zarządu Zakładu Innowacyjnego Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Romanem Jackiewiczem zawiesili wiechę, która ma przynieść pomyślność w dalszej części budowy.

- Podczas cotygodniowych wizyt na placu budowy obserwuję, jak ona się zmienia. Prace postępują w bardzo szybkim tempie. Teraz doskonale widać, jak duża jest to inwestycja. Powstaje w naszej gminie kolejne, prestiżowe miejsce, gdzie odbywać się będą imprezy sportowe i kulturalne o zasięgu ogólnopolskim. Co ważne, zgodnie z obietnicą, którą dałem dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 2, hala posłuży również jako miejsce do zajęć wychowania fizycznego, a wszyscy mieszkańcy będą mogli tam trenować swoje ulubione dyscypliny sportowe. Hala będzie także domem dla trzebnickich drużyn, a reaktywowana przeze mnie Gaudia Trzebnica-ZDRÓJ zyska miejsce do dalszego sportowego rozwoju – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Do końca roku zakończona zostanie konstrukcja dachu, a w środku montowane są już okna, trwa tynkowanie i montaż łazienek wraz z wyposażeniem. Ciekawostką jest również funkcjonalny taras, gdzie odbywać się będą mogły zajęcia fitnessu.

Również prezes Zakładu Innowacyjnego Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Roman Jackiewicz docenia budowaną konstrukcje: -  Sami jesteśmy pod wrażeniem tego, jak przestronny i piękny jest to obiekt. Każdy, kolejny dzień budowy daje nam obraz tego, jak wkrótce będzie on wyglądał. Z naszej strony mogę zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby hala była kolejną wizytówką Gminy Trzebnica, która tak wzorcowo się rozwija.

Wieszanie wiechy, to polska tradycja budowlana, polegająca na zawieszeniu przystrojonego kolorowymi wstążkami wieńca na górnej części budynku. Wiechę wywiesza się na znak zakończenia ważnego etapu budowy – najczęściej po ustawieniu pierwszej krokwi.