• EN
  • DE

Jubileusz Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy

Minęło już 5 lat od momentu powołania przez burmistrza Marka Długozimę pierwszej w Gminie Trzebnica i jedynej w Powiecie Trzebnickim Szkoły Muzycznej. Jubileusz, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury, uświetnił swym występem profesor Krzysztof Jabłoński, laureat III miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim.

głowne.jpeg

Przybyłych gości przywitał burmistrz Marek Długozima: - Bieżący rok jest podwójnie doniosły i ważny dla lokalnej społeczności, gdyż szkołę  opuścili pierwsi absolwenci. Projekt powstania placówki miał na początku tylu oponentów, tak głośno krytykujących mój pomysł, że dziś, po latach, mam podwójną satysfakcję. Po pierwsze że umożliwiłem dzieciom trzebnickim spełnienie ich marzenia o szkole muzycznej z prawdziwego zdarzenia. Po drugie, że osoby które kiedyś krytykowały pomysł, dziś są z niej dumne, a często nawet posyłają do niej swoje dzieci. Z tego akurat się bardzo cieszę, bo to udowadnia że sztuka i edukacja łączą, a nie dzielą. Burmistrz podkreślił, że od samego początku szkoła posiada najlepszą, dyplomowaną kadrę, dzięki czemu przyciąga wielu chętnych i odnosi już zauważalne sukcesy. Osoby dr Moniki Gruszczyńskiej, Karoliny Cel, Pawła Czochary, Mateusza Boducha, Anny Szpil, Krystyny Puchały-Kajdasz oraz dyrektora szkoły muzycznej Teresy Łuc to gwarant budowania wysokiego poziomu Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia. Warto dodać, że progi Gminnej Szkoły Muzycznej w tym roku opuścili pierwsi absolwenci.

DSC_8278.jpeg

Pomimo krótkiego okresu istnienia szkoły uczniowie odnoszą zauważalne sukcesy w różnorodnych zmaganiach muzycznych. Cenna jest także współpraca artystyczna z innymi szkołami muzycznymi, a szczególnie bliską relację łączy naszą szkołę ze szkołą muzyczną I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jubileusz uświetnił występ profesora Krzysztofa Jabłońskiego, laureata III miejsca w XI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim i wielu kolejnych nagród w międzynarodowych konkursach pianistycznych, w tym Złotego Medalu w Konkursie im. A. Rubinsteina w Tel Awiwie. Krzysztof Jabłoński to wybitny wrocławski pianista, który kontynuuje karierę na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych świata. Porywającym występem potwierdził światową jakość swoich umiejętności. W wieczornym koncercie wystąpił z Orkiestrą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu pod dyrekcją Marcina Grabosza. Pianista dziękując za zaproszenie pogratulował burmistrzowi tak intensywnego rozwoju miasta a zwłaszcza przepięknej Szkoły muzycznej. Do gratulacji dołączyła się dyrektor Teresa Łuc, która oprócz gorących podziękowań za stworzenie Szkoły Muzycznej wręczyła w imieniu wspólnoty szkolnej na ręce burmistrza Marka Długozimy dwa okolicznościowe obrazy na pamiątkę wydarzenia.

 

DSC_8408.jpeg