Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Trzebnicy odbyła się 26 października, a podczas obrad przyjęto uchwałę proponującą ustawienie większej ilości wiat przystankowych przy zatoczkach dla autobusów na ul. Ks. Dz. Bochenka.

Sesja rozpoczęła się od wyboru członków komisji skrutacyjnej, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Następnie odczytano proponowaną uchwałę wraz z wyjaśnieniem i przystąpiono do głosowania. Z uzasadnienia wynika, że młodzieżowi radni spotkali się z dużym zainteresowaniem tą sprawą wśród uczniów szkół Gminy Trzebnica. Mając na uwadze fakt, że jest to inicjatywa ludzi młodych, wśród których wielu dojeżdża środkami komunikacji zbiorowej, postanowili zająć się tym problemem i wystąpili z niniejszą uchwałą do Burmistrza Gminy Trzebnica.

Gdy uchwała została przyjęta, radna Małgorzata Szewczyk została poproszona o przedstawienie prezentacji zatytułowanej „Młodzi Liderzy w Społecznościach Lokalnych”, relacjonującej aktywność poszczególnych radnych z Trzebnicy podczas warsztatów. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima poproszony został o wręczenie radnym certyfikatów udziału w warsztatach. Po ich wręczeniu powiedział do młodych radnych:

„Cieszę się, że Młodzieżowa Rada Miejska w Trzebnicy jest otwarta na głosy swoich rówieśników co do spraw, które chcieliby poprawić w funkcjonowaniu naszego miasta i gminy. Kwestia ustawienia dodatkowych wiat przystankowych jest dobrym pomysłem szczególnie podczas trwającego roku szkolnego. Zwrócimy się z zapytaniem do zarządcy terenu o zgodę na postawienie dodatkowej wiaty dla młodzieży wracającej po szkole do domów. Jednocześnie pragnę podkreślić, że wiaty są rozwiązaniem czasowym, do momentu rozpoczęcia prac remontowych przy ul. Kolejowej, gdzie powstanie planowany centralny węzeł komunikacyjny, łączący w jednym miejscu dworzec kolejowy, dworzec autobusowy oraz komunikację miejską.”

_galeria_42_77_1_1_2_3_0_0_