Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Młodzi Śpiewni 4 za nami

Czwarta edycja Młodych Śpiewnych już za nami. Tym razem motywem przewodnim koncertu był polski big beat. Utwory z tego okresu wykonywało dziewięć dziewczyn wyłonionych podczas castingu: Paulina Gabrych, Zosia Meissner, Marta Łuczkowska, Karolina Brzoza, Marta Wolak, Agnieszka Nowak, Paulina Frąckowiak, Paulina Krawczyk oraz Klaudia Boczar.

Grupę do występu przygotowywali: Joanna Hendrich oraz Damian Ciosek. Podczas koncertu towarzyszyli im muzycy w składzie: Piotr Nosal – gitara basowa, Piotr Świętoniowski – piano, Paweł Ostrowski – perkusja, Daniel Kraus – saksofon, na gitarze zaś grał Damian Ciosek. Do gali dołączona była niespodzianka w postaci koncertu zwycięzcy IV edycji programu Must Be The Music - Tomka Kowalskiego z zespołem FBB.

Po ich koncercie na scenie pojawił się Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który wręczył Tomkowi list gratulacyjny i upominek - statuetkę w kształcie klucza wiolinowego, dziękując tym samym za promocję gminy przed milionami widzów z całej Polski. Dodał również, że wygrana Tomka w programie była dla niego przypieczętowaniem decyzji o budowie szkoły muzycznej w Trzebnicy. Tomek z resztą również odniósł się w swoich słowach do tego pomysłu, w pełni go popierając. Dzięki temu talenty występujące w takim projekcie jak chociażby "Młodzi Śpiwni" oraz lokalni instrumentaliści będą mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Tomek wykonał także wspólnie z dziewczynami utwór finałowy - "Nie zadzieraj nosa" z repertuaru Czerwonych Gitar. Koncert Finałowy odbył się w wypełnionej widownią sali kinowej Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.
_galeria_42_78_1_1_10_3_0_0_