Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Wielki jubileusz Złotych Godów

Na zaproszenie Burmistrza Marka Długozimy, trzydzieści cztery pary z Gminy Trzebnica, w świątecznej atmosferze, uczciły swój jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przez burmistrza, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Uroczystość mająca wyjątkowo podniosły charakter odbyła się 4 października w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, która wypełniła się po brzegi jubilatami oraz członkami ich rodzin.

Największe wzruszenie jubilatów wywołały powtarzane za burmistrzem słowa uroczystego przyrzeczenia - „W dniu naszych Złotych Godów wyrażam serdeczne podziękowanie za okazaną mi miłość, przywiązanie i opiekę, i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było nadal szczęśliwe” Tym samym odnowili oni swoje ślubowanie.

Tuż po tej uroczystej chwili, kolejne pary zapraszane były na scenę, gdzie burmistrz Marek Długozima wręczał im odznaczenia państwowe „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" oraz pamiątkowe dyplomy.  Legitymacje, upamiętniające rocznice zawarcia związków odznaczonym wręczał sekretarz Daniel Buczak. 

Okolicznościowe medale odebrali: Józefa i Alfred Boczarowie, Alicja i Henryk Boczarowie, Zofia i Czesław Bubulowie, Maria i Konrad Czarneccy, Krystyna i Zdzisław Cichoniowie, Czesława i Kazimierz Dobruccy, Aleksander i Barbara Domagałowie, Krystyna i Mirosław Frejowie, Zofia i Stefan Guzikowie, Teresa i Waldemar Iwanowscy, Krystyna i Józef Jeżowie, Stanisława i Stanisław Jędrykiewiczowie, Halina i Zbigniew Kalinowscy, Danuta i Stanisław Katurowie, Stanisława i Franciszek Kempowie, Maria i Józef Klonowscy, Stanisława i Władysław Kocikowie, Krystyna i Ryszard Lesińscy, Jadwiga i Ignacy Majchrzakowie, Grażyna i Jerzy Marczakowie, Maria i Ryszard Mszycowie, Jadwiga i Franciszek Muskusowie, Urszula i Ryszard Osikowie, Krystyna i Józef Pałętkowie, Marianna i Jerzy Paszkowiakowie, Danuta i Józef Reptakowie, Teresa i Andrzej Rychlewiczowie, Anna i Ryszard Sadłowie, Anna i Sławomir Świderscy, Helena i Lech Wabikowie, Helena i Tadeusz Wachowiakowie, Helena i Władysław Wołyńscy, Stanisława i Jan Zarzeczni, Genowefa i Tadeusz Ziembowie.

- Zaszczytem jest wręczać odznaczenia, które są owocem tak wielkiej miłości jak ta, którą tu dziś Państwo sobie po raz kolejny w swoim życiu okazali. Tym większy to wyczyn, biorąc pod uwagę, ile w dzisiejszym świecie jest pokus, ile życiowych przeciwności napotykamy przez te wszystkie lata. W tym miejscu nasuwają mi się słowa, które sam usłyszałem podczas swojego ślubu od śp. ks. Wawrzyńca Bochenka, że miłość i małżeństwo trwać będzie, dopóki w moim sercu nie zagości inna kobieta, a w sercu żony inny mężczyzna. W dzisiejszym świecie, kiedy pierwsza poważniejsza przeszkoda potrafi zniszczyć związek, nie jest to już takie oczywiste. Tym większe brawa dla Was drodzy Jubilaci, za wytrwałość, pokonywanie przeszkód i bycie dla siebie wzajemnym oparciem, a dla swoich bliskich żywym świadectwem prawdziwej miłości. Co więcej zbieracie jej owoce, w postaci wspaniałych dzieci, wnucząt i prawnucząt, które dzisiaj świętują razem z Państwem – powiedział burmistrz tuż po wręczeniu odznaczeń. 

Galę występem uświetniła sopranistka Monika Piechaczek oraz znany w Trzebnicy z noworocznego koncertu Łukasz Wroński. Artystom towarzyszył kwartet instrumentalny w składzie Urszula Maćkowska – skrzypce, Kinga Chudzikowska – wiolonczela, Katarzyna Neugebauer  - fortepian, Tomasz Doliński  - klarnet.  

- To była wzruszająca uroczystość, podczas której przywołaliśmy nasze wspomnienia o narzeczeństwie, ślubie, a emocje związane z przysięgą były ciężkie do opisania. Nie spodziewałam się, że pomimo swoich lat zareaguję na tę chwilę jak nastolatka. Było wspaniale i dziękuję Panu burmistrzowi za tak piękną uroczystość, która zostanie w naszej pamięci na lata, tak jak sama chwila ślubu - powiedziała Helena Wachowiak tuż po uroczystości.