Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Ścieżka do Sulisławic gotowa!

Zakończyły się prace przy budowie ścieżki rowerowej z Trzebnicy do Sulisławic. Wspomniana inwestycja jest częścią – wartego ponad 11 mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

- Ta ścieżka rowerowa to pierwszy gotowy fragment trzebnickiej rowerostrady, która finalnie będzie liczyć ponad 25 km. Jest ona ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ sąsiaduje ona z ruchliwą drogą wojewódzką prowadzącą w kierunku Cerekwicy. Na innych odcinkach trwa intensywna praca, tak byśmy jeszcze w tym roku mogli pojechać ścieżką do Będkowa, Księginic, Nowego Dworu, Brzykowa, Ujeźdźca Wielkiego oraz tą, która prowadzi trasą dawnej kolei wąskotorowej po Trzebnicypowiedział burmistrz Marek Długozima.

Również mieszkańcy nie kryją swojego zadowolenia: - Spacerujemy tu z koleżanką codziennie, ona wyprowadza swojego psa na spacer, a ja razem z nią ćwiczę kondycję – mówi jedna z napotkanych spacerowiczek, a druga dodaje: - Teraz bezpiecznie można dojść do Trzebnicy, żeby pospacerować po mieście. Żyjemy tak blisko naszej stolicy, a przez tę ruchliwą drogę zawsze było do niej nam tak daleko. Teraz się to zmienia, dlatego dziękujemy Panu burmistrzowi za tę inwestycję.

 

 

 

ZEUMT0223s005.jpeg