Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Próg zwalniający na ul. Daszyńskiego

Na ulicy Daszyńskiego, tuż przed przejściem dla pieszych, które trzeba pokonać, aby od strony ul. Drzymały dojść w kierunku Rynku, trwa montaż progu zwalniającego. Projekt powstał na prośbę mieszkańców, którzy mieli problem z bezpiecznym poruszaniem się w tym miejscu. Tą sytuację zmieni próg zwalniający, ale również wysepka, która zagwarantuje przewężenie jezdni,a dzięki zamontowanym na niej słupkom, uniemożliwi parkowanie w tym miejscu.

Uspokojenie ruchu na ul. Daszyńskiego jest konieczne. Świadczą o tym liczne apelacje ze strony mieszkańców pobliskich kamienic i bloków. - Ten projekt to odpowiedź na prośby, które do mnie docierały – mówi Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i dodaje: - Chciałbym jednak podkreślić, że jest to rozwiązanie tymczasowe. W przyszłym roku planowany jest kompleksowy remont ul. Daszyńskiego w związku z budową deptaka w tym miejscu. Wierzę, że to docelowe rozwiązanie zadowoli zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto.

W tej chwili na ul.Daszyńskiego obserwujemy montaż progu zwalniającego, tuż przed przejściem dla pieszych. Natomiast patrząc na przejście od strony lewej (od ulicy Lipowej) zostanie zamontowana wysepka z kostki granitowej, która ma zapobiec parkowaniu w tym miejscu. Ponadto takie rozwiązanie wymusi na kierowcach ograniczenie prędkości. Dodatkowo na wysepce, od strony jezdni, staną słupki, które uniemożliwią wjazd na wysepkę, a tym samym parkowanie.

IMG_3175.jpeg Wysepka z kostki granitowej ma zapobiec parkowaniu w tym miejscu

IMG_3177.jpeg Nowe rozwiązanie wymusi na kierowcach ograniczenie prędkości na ul. Daszyńskiego