• EN
  • DE
  • UA

Karta Seniora

FB_karta seniora.jpeg

Szanowni Państwo!

Z największą przyjemnością pragnę Państwa poinformować, o powołaniu przeze mnie programu osłonowego „Trzebnica Przyjazna Seniorom”, a w jego ramach przystąpienia do Ogólnopolskiego Programu „Karty Seniora”. Tym samym nasza Gmina znalazła się wśród 100 samorządów w Polsce uczestniczących w programie. Od lat staram się unowocześniać Trzebnicę i otaczające ją miejscowości, nie zapominając przy tym o mieszkańcach i ich problemach. Program „Trzebnica Przyjazna Seniorom” to kolejny pionierski projekt i dowód na moje wsparcie i ciągłe otaczanie troską tej najwrażliwszej społecznie grupy, jaką stanowią starsi mieszkańcy.

Kto może skorzystać z połączonego Programu „Trzebnica Przyjazna Seniorom” i „Ogólnopolskiej Karty Seniora”?

Program skierowany jest do osób które ukończyły 60 rok życia i zamieszkują na terenie Gminy Trzebnica. Przystąpienie do Programu „Trzebnica Przyjazna Seniorom” jest równoznaczne z udziałem w Programie „Ogólnopolska Karta Seniora”, której organizatorem jest prężnie działające i współpracujące m.in. z Gminą Trzebnica Stowarzyszenie MANKO z Krakowa, zajmujące się działaniami prosenioralnymi. Udział w programie i wydanie karty są całkowicie bezpłatne. Karta Seniora jest bezterminowa i przypisana do jednej osoby – nie można jej pożyczać ani odstępować. Jest honorowana w całej Polsce w tych punktach, które biorą udział w Programie i oferują zniżki na różnorodne usługi.

Obecnie program umożliwia korzystanie ze zniżek w określonych gminnych instytucjach i ośrodku zdrowia, gdyż środki zabezpieczone na jego pochodzą z budżetu  Gminy Trzebnica oraz budżetów gminnych jednostek organizacyjnych.

W których miejscach honorowana będzie „Ogólnopolska Karta Seniora” w Trzebnicy?

W odniesieniu do naszej Gminy – Seniorzy będą mieć zapewnione ulgi w następujących miejscach:

  • 50% zniżki normalnego biletu jednorazowego wstępu do Gminnego Parku Wodnego – Zdrój;
  • 50% zniżki normalnego biletu Gminnego Centrum Kultury i Sportu (w tym wszystkie imprezy których organizatorem jest ww. GCKiS);
  • Gminne Centrum Medyczne Trzebnica Zdrój – zniżka 25% przy określonych zabiegach (masażach leczniczych kręgosłupa, masażach rozluźniających karku bądź terapii indywidualnej z rehabilitantem).

Na obszarze naszej Gminy tworzone są właśnie zręby prywatnych usług i ulg dla seniorów, a ich rozmach zależy od tego, jak wiele prywatnych jednostek i przedsiębiorstw zaangażuje się w akcję. Liczę, iż już wkrótce do programu dołączą licznie prywatni inwestorzy – analogicznie do innej efektywnej inicjatywy „Rodzina 3+”.  To także od Seniorów może wyjść inicjatywa, by zapraszać przedsiębiorców do dla nich oferowania zniżek. Jest to jak widać program rozwojowy który pozytywnie zmieni na plus codzienność trzebnickich seniorów.

Uruchomienie naboru wniosków i kontakt w sprawie informacji

Dołączenie do Programu „Trzebnica Przyjazna Seniorom” i wyrobienie „Ogólnopolskiej Karty Seniora” możliwe jest po wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Karta wydawana jest na podstawie formularza, który każdy z Państwa musi wypełnić i złożyć w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. Sam wniosek dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej Gminy Trzebnica www.trzebnica.pl, ale można go otrzymać również w wersji papierowej w dwóch miejscach w Trzebnicy:

  • w Urzędzie Gminy i Miasta Trzebnica na I p. w pok. 80 u pracownika merytorycznego nadzorującego program, tel. 71/388 81 65;

Udział w programie i wydanie karty są całkowicie bezpłatne.

Zachęcam wszystkich Seniorów do składania wniosku i przyłączenia się do tego wyjątkowego programu.

 

podpis burmistrza.jpeg

 

 

 

 

PDFFormularz zgłoszeniowy - Karta Seniora (Kliknij i pobierz. Wypełniony dostarcz do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy).pdf (5,01MB)

 

 

W programie Ogólnopolskiej Karty Seniora jest ponad 190 000 seniorów, a ofertę specjalną przygotowało dla nich już ponad 1400 firm z całej Polski.
Zapraszamy Twoją firmę do współtworzenia Ogólnopolskiej Karty Seniora.

 


Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?
Ogólnopolską Kartę Seniora może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełni formularz znajdujący się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Dzięki niej seniorzy z całej Polski korzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do programu Ogólnopolska Karta Seniora.


Co zyskują firmy przyjazne seniorom?
Firmy, które są partnerami Ogólnopolskiej Karty Seniora stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne.
Stowarzyszenie MANKO, jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczając informację o oferowanej zniżce na naszej stronie internetowej www.glosseniora.pl. To od firmy partnerskiej zależy, w jakim zakresie chce współtworzyć Ogólnopolską Kartę Seniora i jakie działania chce z nami podejmować.


Jak firma może zgłosić się do programu Ogólnopolska Karta Seniora?
Wystarczy, że przedstawiciel firmy wypełni formularz zgłoszeniowy – znajdujący się na odwrocie – i odeśle go na adres Stowarzyszenia MANKO ul. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków.

 

Gdzie można skorzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora w Polsce? 
https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora/

 

PDFKarta Seniora - zostań partnerem (formularz zgłoszeniowy) (521,77KB)