Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

To ci hałas!

Michał lat 8 doskonale wie, że hałas może uszkodzić słuch. Jednak zapytany o to, gdzie tak naprawdę jest głośno, nie od razu odpowiada: - Głośno jest w domu! Tam hałas pochodzi z gardeł moich braci. O hałasie, szkodliwych odpadach i innych ekologicznych kwestiach w poniedziałek 5 listopada, w sali widowiskowej TCKiS uczniom szkół podstawowych opowiadali aktorzy Teatru Pozytywka. Spektakl jest elementem kampanii na rzecz edukacji ekologicznej prowadzonej przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska wśród najmłodszych mieszkańców Gminy Trzebnica.

Show teatralno-muzyczne "A to ci Hałas!", w którym obok Królowej Bateryi wystąpili: szlachetny Rycerz i okrutny Doradca, poruszyło treści związane ze szkodliwym oddziaływaniem hałasu i groźnymi odpadami. W sposób szczególny zwrócono uwagę na problem zużtych baterii i niepotrzebny sprzęt elektroniczny. Uczniowie szkół podstawowych z klasy I-III dowiedzieli się m.in., co zrobić z produktami, z których nie da się już skorzystać, a które stwarzają duże zagrożenie dla zdrowia i przyrody. Konkursy, gry, zabawy, wspólnie zaśpiewane z aktorami piosenki pomogły młodemu widzowi przyswoić omawiany temat.

Untitled-1.jpeg
Królowa Bateryja i dzielny Rycerz próbowali przekonać Ziemian do dobrych praktyk ekologicznych

IMG_2927.jpeg
Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w show teatralno-muzycznym "A to ci Hałas!"

IMG_2929.jpeg
Pogorszenie zdrowia spowodowane hałasem to tylko jedno z zagrożeń, o którym opowiadało przedstawienie