Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.65.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica, 21 czerwca (piątek) oraz 16 sierpnia (piątek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W tych dniach dyżur pełnić będzie  Urząd Stanu Cywilnego w godzinach 7:30-15:00. W zamian Urząd będzie otwarty 29 czerwca (sobota) oraz 31 sierpnia (sobota) w godzinach 7:30-15:00.

  • EN
  • DE

Koncert plenerowy

W piątkowy wieczór 3 sierpnia, na scenie między Stawami Trzebnickimi, odbył się Koncert plenerowy w ramach Dolnośląskich Dni Sztuki i Zdrowia. Dzięki zawartemu przez burmistrza Marka Długozimę porozumieniu ze Stowarzyszeniem Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, w tym roku w organizację projektu włączyła się również Gmina Trzebnica.

Podczas koncertu usłyszeliśmy piosenki Anny German i Ewy Demarczyk w wykonaniu Natalii Nowaczyk oraz zespołu „Tango Fogg - Zapomniana Piosenka” w interpretacji Radosława Elisa, Michała Gajdy, Jana Zeylanda, Krzysztofa Samela oraz Mirosława Kamińskiego. Zespół wspiera ideowo i finansowo  Stowarzyszenie Wspierania Sztuki Edukacji i Terapii ArteFakt, grywając koncerty charytatywne dla osób społecznie wykluczonych oraz przeznaczając część tantiemów na cele stowarzyszenia.

Burmistrz Marek Długozima wraz z Krzysztofem Samelą – prezesem stowarzyszenia wręczyli „Certyfikat Wolontariusza Roku 2018 Gminy Trzebnica” Michałowi Mierzejewskiemu, Agnieszce Wrzesińskiej oraz Kamili Boczar, za szczególne zaangażowanie w pracę wolontariacką na rzecz osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych.

- Jestem bardzo dumny z tego, że w naszej Gminie są osoby, które swoją postawą dają przykład innym mieszkańcom, a także sprawiają, że osoby niepełnosprawne mogą czuć się potrzebne i ważne. Cieszę się, że mogłem rekomendować was do tego wyróżnienia. Życzę, by dobro, które okazujecie wróciło do Was z podwojoną siłą – powiedział burmistrz i dodał – Gmina Trzebnica od wielu lat organizuje akcje charytatywne, podczas których zbierane są środki dla potrzebujących pomocy. Z mojej inicjatywy taki wymiar już od dekady posiada Trzebnicki Bieg Sylwestrowy. W tym roku także podczas Trzebnickiego Święta Sadów będziemy zbierać środki finansowe na samochód do przewożenia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dla Marcina i Przemka Kolczaków, którzy zmagają się z dystrofią mięśniową typu Beckera i Duchena.