• EN
 • DE
 • UA

Wydarzenia w Gminie Trzebnica

 • VIII Cross Trzebnicki

  11.jpeg

  Ponad pół tysiąca biegaczy w słoneczną sobotę 15 lutego postanowiło rozpocząć sezon biegowy w Trzebnicy. Uzdrowiskowe tereny Trzebnicy i Lasu Bukowego, już po raz ósmy stały się areną zmagań podczas biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica.

 • Honorowi i Zasłużeni dla Trzebnicy

  IMG_4786-na internety.jpeg

  Tytuły „Zasłużony dla Gminy Trzebnica” i „Honorowy Obywatel Trzebnicy” to zaszczytny dowód uznania dla osób o niekwestionowanym autorytecie moralnym, o szczególnie trwałym i niepowtarzalnym wkładzie w historię, rozwój, znaczenie i sławę miasta i Gminy Trzebnica. Do tej pory zostały one nadane 46 osobom. 24 stycznia, podczas uroczystej gali w Gminnym Centrum Kultury, na wniosek burmistrza Marka Długozimy do tego zaszczytnego grona dołączyło kolejnych sześć osób.

 • Gramy i kibicujemy dla Frania Kowalczyka

  11.jpeg

  W sobotę 25 stycznia odbyła się druga edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej, która zgromadziła w Gminnej Hali Sportowej miłośników piłki siatkowej oraz mieszkańców, którzy chcieli zaangażować się w pomoc.

 • Trzebnickie Jasełka. Kolędujmy wszyscy wraz

  DSC_5357.jpeg

  2020 rok rozpoczął się w Trzebnicy niecodziennym akcentem artystycznym. 16 stycznia na scenie sali kinowo - widowiskowej GCKiS odbył się spektakl słowno-muzyczny „Kolędujmy wszyscy wraz. Trzebnickie Jasełka.”. W imieniu burmistrza Marka Długozimy gości powitała inicjatorka wydarzenia odpowiedzialna za scenariusz i aranżację całego spektaklu – Danuta Kamińska.

 • O św. Ojcu Pio. Seans dla Seniorów

  IMG_3722.jpeg

  Na specjalne zaproszenie burmistrza Marka Długozimy 19 grudnia do Kina Polonia przybyli seniorzy z terenu Gminy Trzebnica. Tym razem na ekranie mogli obejrzeć najnowszy film o świętym z San Giovanni Rotondo - „Tajemnica Ojca Pio”.

 • Mikołaj na Trzebnickim Rynku

  11.jpeg

  Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy, lokalne produkty oraz rękodzieło i jedyna w swoim rodzaju atmosfera - tak wyglądał Mikołajkowy Kiermasz Świąteczny w Trzebnicy. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Trzebnica mieli wyjątkową okazję obejrzeć teatr "Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja", a także poznać św. Mikołaja! W czasie trwania kiermaszu zapalono także światełka na świątecznej choince oraz odbyła się akcja charytatywna dla Frania Kowalczyka.

 • XVI Ogólnopolskie Zawody w Bowlingu

  DSC_0299.jpeg

  W Kręgielni Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-Zdrój, odbyły się XVI Ogólnopolskie Zawody w Bowling'u "Sprawni Razem". Była to pierwsza edycja, która odbyła się w Trzebnicy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni Razem".

 • Iloraz serca. Wystawa niezwykłych zdjęć na trzebnickim deptaku

  DSC_9448.jpeg

  Na trzebnickim deptaku możemy podziwiać wystawę zdjęć trzebniczanina Grzegorza Kotlarza, która jest częścią projektu „My i ONI: Iloraz serca” Fundacji L’Arche. Projekt promuje wolontariat młodzieży na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz uwrażliwia młodych ludzi na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych.

 • Pierwszy Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

  11.jpeg

  W sobotę 23 listopada odbył się Pierwszy Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. W Gminnej Hali Sportowej przy ulicy Kościelnej tłumnie zgromadzili się zawodnicy, sympatycy badmintona, zaproszeni goście i sponsorzy, aby wspólnie świętować wyjątkowe wydarzenie sportowe. Burmistrz wraz z zaproszonymi Mistrzami Polski Grzegorzem Jednakim i Tomaszem Szwedo uroczyście otworzyli turniej a parabadmintoniści zainaugurowali rozgrywki pokazowym meczem.

 • Święto Szkoły Podstawowej nr 2

  15.jpeg

  Z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy w piątek 8 listopada w sali kinowo- widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu zgromadzili się obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także sympatycy i przyjaciele szkoły.