• EN
 • DE

Wydarzenia w Gminie Trzebnica

 • 34. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2018 za nami

  IMG_2607.jpeg

  Biegi na krótszych i dłuższych dystansach przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit, tymczasem Gmina Trzebnica profesjonalnie organizuje swoją lokalną imprezę już od ponad trzech dekad. Zgodnie z ponad trzydziestoletnią tradycją w Sylwestra odbył się 34. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2018. Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima punktualnie  w samo południe dał znak wystrzałem do rozpoczęcia biegu, życząc wszystkim startującym szybkiego dobiegnięcia do mety i pomyślności  w Nowym Roku 2019.

 • 39. Święto Sadów za nami

  11.jpeg

  39. Święto Sadów przeszło do historii, ale zapamiętamy je dzięki wyjątkowej atmosferze, niezapomnianym koncertom, galerii lokalnych produktów, bogactwie owoców z Trzebnickich Sadów oraz powołanej przez burmistrza Marka Długozimę akcji charytatywnej na rzecz Marcina i Przemka Kolczaków.

 • Szkoła na miarę XXII wieku

  dtrkuz-159.jpeg

  „Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością – tak wielką, że tegoroczne wakacje wydawały się długie” – powiedział podczas otwarcia współprowadzący uroczystość Tomasz Majewski, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku. Piękne otwarcie pokazało, że było na co czekać! 5 września dzieci i cała społeczność Kuźniczyska otrzymały obiekt przewyższający marzenia i oczekiwania. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i była częścią gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Spełnione marzenia dzieci

  11.1.jpeg

  Przedszkole i żłobek to miejsca, gdzie spod troskliwych skrzydeł rodziców trafiają dzieci, by rozpocząć swoją wielką podróż w dorosły świat. 30 sierpnia oficjalnie otwarte zostały nowoczesne obiekty, do których uczęszcza blisko 300 dzieci.

 • Drzwi otwarte w nowym Żłobku i Przedszkolu

  1.jpeg

  Drzwi otwarte w nowym Gminnym Żłobku i Przedszkolu poprzedziły wielkie otwarcie nowej placówki. Mieszkańcy licznie odpowiedzieli na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzenia.

 • Pierwszy dzwonek

  IMG_8371.jpeg

  Wrzesień to nie tylko zapowiedź złotej, polskiej jesieni, ale przede wszystkim powrót uczniów do szkoły po wakacyjnej przerwie. Również w tym roku starannie przygotowane apele zainaugurowały rok szkolny 2018/2019. Na uczniów po wakacjach czekały odremontowane wnętrza. W Gminie Trzebnica uczniowie - podobnie jak miliony innych dzieci i młodzieży w całym kraju, obchodzić będą tegoroczny rok szkolny pod hasłem „Niepodległa – stulecie odzyskania niepodległości”, w ramach okrągłego jubileuszu odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Dwa miesiące po pierwszym apelu szkolnym - dokładnie 11 listopada o godz. 11:11, w całej Polsce zabrzmi hymn państwowy śpiewany przez uczniów w każdej z blisko 24 tysięcy placówek oświatowych.

 • W podziękowaniu za plony – Dożynki Gminne Nowy Dwór 2018

  11.jpeg

  Jedno z najbarwniejszych świąt plonów w regionie ponownie zachwyciło wszystkich mieszkańców i gości. Odbywające się w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, było idealną okazją, by docenić rolniczy trud, który na przestrzeni lat był fundamentem w procesie budowania naszej Ojczyzny. Święto wszystkich rolników odbyło się pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

 • Koncert plenerowy

  11.jpeg

  W piątkowy wieczór 3 sierpnia, na scenie między Stawami Trzebnickimi, odbył się Koncert plenerowy w ramach Dolnośląskich Dni Sztuki i Zdrowia. Dzięki zawartemu przez burmistrza Marka Długozimę porozumieniu ze Stowarzyszeniem Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, w tym roku w organizację projektu włączyła się również Gmina Trzebnica.

 • Kolejna świetlica w służbie mieszkańcom

  11.jpeg

  Nowoczesna świetlica w Księginicach została oficjalnie otwarta w sobotę 28 lipca. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: burmistrz  Marek Długozima, sołtys i radna Rady Miejskiej Maria Barbara Ciepluch, przedstawiciel rady sołeckiej Ilona Ciesielska oraz dzieci. Inwestycja warta blisko milion złotych będzie służyła jako miejsce integracji dla mieszkańców Księginic, ale także Kobylic i Jaszyc.

 • Street Workout po raz trzeci

  11.jpeg

  23 czerwca w Trzebnicy miała miejsce kolejna, trzecia już edycja, zawodów - This is Street Workout vol. III o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. W tym roku, oprócz konkurencji głównej - freestyle, równocześnie w parku odbyły się debiuty siłowe, dzięki którym łącznie do zawodów przystąpiło 60 zawodników z całej Polski.