• EN
 • DE

Wydarzenia w Gminie Trzebnica

 • Trzebnica dla niepodległej!

  11.jpeg

  11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Na pamiątkę tego dnia, w Trzebnicy uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wspólnie wspominając tych, którzy walczyli za nasz kraj, tych którzy ginęli. W czasie uroczystości pod Pomnikiem Wolności odbyło się także odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Szczepanowi Siekierce oraz oficjalne otwarcie skweru jego imienia.  

 • II Konferencja Naukowa

  20.jpeg

  W czwartek, 3 października odbyła się w Trzebnicy II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kościół katolicki na Ziemiach Zachodnich i Północnych w czasach wielkiej próby (1951-1956)”. Już po raz drugi organizatorami wydarzenia są: Gmina Trzebnica oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne.

 • Wystawa poplenerowa VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego

  11.jpeg

  20 września w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2019. Wystawa ta potrwa do 11 października.

 • 40. Jubileuszowe Trzebnickie Święto Sadów

  14.jpeg

  Święto Sadów za nami! Przeszło ono do historii pozostawiając po sobie wiele wspaniałych wspomnień. Doskonała muzyka zespołów, na czele z Electric Light Orchestra, niezapomniane smaki na kramikach pełnych lokalnych wyrobów, a także atmosfera, której nie ma żadne inne święto w regionie – to tylko niektóre z nich. Szczególnym momentem wydarzenia była z pewnością wizyta Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który przybył do Trzebnicy na specjalne zaproszenie burmistrza Marka Długozimy.

 • Dogtrekking 2019

  11.jpeg

  W sobotę 14 września, pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, odbyła się piąta edycja Trzebnickich Zawodów w Dogtrekkingu.

 • Narodowe czytanie 2019

  11.jpeg

  Już po raz siódmy na obszarze całej Polski zorganizowana została akcja pn. „Narodowe czytanie” pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy.  Para prezydencka osobiście angażuje się w popularyzację czytelnictwa i promowanie piękna polskiej literatury.

 • Dożynki Gminy Trzebnica Kuźniczysko 2019

  11.jpeg

  Dożynki Gminne 2019 za nami. Śmiało można powiedzieć, że jest to najbarwniejsze święto plonów w regionie. Większość z 41 sołectw angażuje się w przygotowanie barwnych wieńców i kramików, które w sobotę 7 września zachwyciły wszystkich odwiedzających Kuźniczysko.

 • Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

  sp2.jpeg

  W poniedziałek 2 września we wszystkich szkołach podstawowych na terenie gminy Trzebnica zabrzmiał dzwonek obwieszczając początek nowego roku szkolnego  2019/2020. Zgodnie z tradycją rozpoczęcie roku miało wszędzie uroczysty charakter, a kadra nauczycielska z dyrekcją na czele przywitała swoich podopiecznych po wakacyjnej przerwie. Wszyscy zadowoleni, że wakacje - choć szybko, minęły bezpiecznie dla wszystkich podopiecznych. W każdej bez wyjątku szkole przygotowano starannie apel, podczas którego nawiązano do przypadającej w tym roku dokładnie 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – wydarzenia, które na zawsze zmieniło historię RP. Jak podkreślili zgodnie wszyscy dyrektorzy – to na szkołach spoczywa obowiązek nie tylko uczczenia pamięci ofiar i walczących w II wojny światowej, ale także zapobiegnięcia w przyszłości wszelkim wojnom.  

 • Bartłomiejki 2019

  13.jpeg

  W Trzebnicy od ponad dekady organizowany jest wspaniały Rodzinny Festyn Parafialny, powszechnie nazywany Bartłomiejkami. Festyn organizowany jest ku czci Św. Bartłomieja Apostoła, pierwszego patrona parafii. Tegoroczna, trzynasta edycja festynu była wyjątkowa, ponieważ Bartłomiejki zorganizowano w ramach uroczystości 800-lecia konsekracji Bazyliki św. Jadwigi Śląskiej.

 • Muzyczne pożegnanie wakacji – I Fluo Party w Trzebnicy

  15.jpeg

  Ponad pół tysiąca ludzi na trzebnickim targowisku przeżywało zakończenie wakacji podczas Fluo Party. Mobilna scena, profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie oraz muzyka od sześciu DJ-ów sprawiły, że był to niezapomniany piątkowy wieczór.