Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Z prośbą o pomoc

3 sierpnia Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odwiedził wyjątkową rodzinę – rodzinę Państwa Kolczaków z Jaźwin. Spotkanie miało na celu ustalenie szczegółów dotyczących przeprowadzenia akcji charytatywnej podczas zbliżającego się Trzebnickiego Święta Sadów, bowiem Państwo Marta i Bogdan Kolczakowie są rodzicami Marcina i Przemka, którzy od urodzenia chorują na dystrofię mięśniową typu Beckera i Duchena i potrzebują wsparcia finansowego na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach.

Kiedy pani Marta przyszła do mnie z prośbą o wsparcie, podjąłem decyzję, aby w tym roku, wymiar charytatywny, który towarzyszy od lat Trzebnickiemu Ulicznemu Biegowi Sylwestrowemu, nadać również Świętu Sadów i zebrać środki finansowe na samochód dla Państwa Kolczaków. Jest bowiem niezbędny do przewożenia chłopców na wizyty lekarskie bądź na rehabilitację, która jest konieczna –powiedział burmistrz i wyraził podziw dla Państwa Kolczaków, szczególnie dla pani Marty, która stara się zapewnić normalne funkcjonowanie swoim pociechom.

11.jpeg

W spotkaniu udział wzięli także: Barbara Trelińska – radna Rady Miejskiej w Trzebnicy, która od początku wspiera rodziców i służy pomocą, Barbara Smaś – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Jakub Szurkawski – naczelnik Wydziału Promocji oraz Monika Wilga pracownik Urzędu Miejskiego w Trzebnicy.

Marcin i Przemek muszą być pod stałą opieką lekarzy i rehabilitantów, ponieważ choroba robi ogromne spustoszenia w ich organizmach. Dlatego zachęcamy Państwa do śledzenia informacji, na temat akcji charytatywnej, które będą pojawiać się na stronie www.trzebnica.pl oraz w mediach społecznościowych.