• EN
  • DE

Kolejna świetlica w służbie mieszkańcom

Nowoczesna świetlica w Księginicach została oficjalnie otwarta w sobotę 28 lipca. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: burmistrz  Marek Długozima, sołtys i radna Rady Miejskiej Maria Barbara Ciepluch, przedstawiciel rady sołeckiej Ilona Ciesielska oraz dzieci. Inwestycja warta blisko milion złotych będzie służyła jako miejsce integracji dla mieszkańców Księginic, ale także Kobylic i Jaszyc.

11.jpeg

Na ten dzień mieszkańcy trzech sołectw czekali z wielką niecierpliwością, bo jak mówiła sołtys Maria Barbara Ciepluch, każdy był już spragniony nowoczesnego i przestronnego miejsca, gdzie wkrótce będzie można spotykać się na wspólnej integracji oraz zorganizować imprezy okolicznościowe. Sprzyja temu ponad 200 m2 powierzchni użytkowej, dobrze wyposażona kuchnia i przestronne sanitariaty. 

- Pierwszym słowem, które przychodzi na myśl, jest słowo „dziękuję”. W imieniu własnym, Rady Sołeckiej i wszystkich mieszkańców dziękuję Panu burmistrzowi za dotrzymanie obietnicy, której efekt finalny przerósł nasze oczekiwania. To naprawdę piękna świetlica. Wierzę, że w przyszłości przyczyni się do wielu cennych inicjatyw promujących naszą gminę na zewnątrz – mówiła sołtys Maria Barbara Ciepluch podczas otwarcia i dodała: - Należy podziękować również za wszelkie inne podjęte przez Pana inicjatywy na rzecz naszego sołectwa. Powstał przecież nowoczesny plac zabaw, skatepark, droga na ul. Łabędziej, a w planach jest jeszcze budowa dróg wewnątrz naszej stale rozrastającej się miejscowości – zakończyła pani Ciepluch i wręczyła burmistrzowi podziękowanie.

- Świetlica w Księginicach powstała jako miejsce spotkań i integracji z myślą zarówno o najmłodszych, jak i o starszych mieszkańcach. Jej budowa potwierdziła, że w Gminie Trzebnica ważny jest dla mnie zrównoważony rozwój miasta, ale i sołectw, których jest 41. W tym kontekście już teraz mogę zapowiedzieć, że to nie koniec inwestycji na obszarze Księginic. Niebawem powstanie tu sieć dróg wewnętrznych, a miejscowość zostanie połączona z Trzebnicą bezpiecznym chodnikiem i ścieżką rowerową. Serdecznie dziękuję pani Marii Ciepluch, sołtys Księginic oraz Radnej Rady Miejskiej w Trzebnicy, za determinację i zaangażowanie okazane przy realizacji projektu. Wierzę, że otwarcie świetlicy w Księginicach wyznacza nowe kierunki rozwoju dla całej miejscowości – powiedział burmistrz Marek Długozima przekazując sołtys oficjalne podziękowania. - Jestem przekonany, że przekazując tę nowoczesną przestrzeń mieszkańcom Księginic, ale również Kobylic oraz Jaszyc,  przekazuję radość, poczucie dumy i satysfakcję z kolejnego udanego projektu. Podobną radość już niebawem odczuwać będą mieszkańcy Ligoty Trzebnickiej i Kuźniczyska, gdzie dobiega końca budowa bliźniaczych świetlic. Kolejne powstaną w  Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie – zakończył.

Oprócz Pani sołtys, z rąk burmistrza podziękowania odebrał również wykonawca inwestycji Krzysztof Nowicki z firmy NOVBAU. Ponadto szczególnym momentem uroczystości było wręczenie sołtys i radnej Rady Miejskiej Marii Barbarze Ciepluch Aktu Przekazania Świetlicy, który wręczył burmistrz Marek Długozima. Od tej chwili, już oficjalnie, mieszkańcy mogą cieszyć się obiektem. Tego dnia na wszystkich czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Najmłodsi cieszyli się miasteczkiem dmuchańców oraz licznymi grami i zabawami prowadzonymi przez profesjonalnych animatorów, starsi smakowali specjałów przygotowanych przez zaangażowanych mieszkańców. Wieczór zakończyła zabawa taneczna.

 

 

loga