Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

„Uwierz w siebie!” - spotkanie dzieci i młodzieży z Jaśkiem Melą

W auli Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbyło się spotkanie z założycielem Fundacji Poza Horyzonty – Jaśkiem Melą. Uczniowie działający w wolontariatach szkolnych mieli okazję wysłuchać ciekawej i niosącej wiele wartościowych rad dla młodych ludzi wypowiedzi, a także zadawać pytania.

Jaśka Melę przywitali Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Anna Słomska z trzebnickiego oddziału BZ WBK działająca także przy Fundacji Poza Horyzonty. Burmistrz Marek Długozima wyraził swój podziw dla woli walki, uporu i owocnej działalności na rzecz innych, jakie reprezentuje założyciel Fundacji poza Horyzonty. Przez kolejną godzinę Jaś Mela opowiadał o swoim życiu i doświadczeniach – o nieszczęśliwym wypadku, w którym stracił rękę i nogę, o ciężkich chwilach i o osobach, które w tym momencie pojawiły się w jego życiu i je odmieniły.

Jasiek Mela podkreślał kilka razy, że należy wierzyć w siebie, w swoje możliwości i umiejętności. Przekonywał, że „chcieć, znaczy móc”, a wszelkie bariery leżą w naszych głowach - w naszym myśleniu, a nie w ograniczeniach ciała. Przywoływał także liczne spotkania z ludźmi, którzy zaskoczyli go swoim podejściem do życia, pomimo niepełnosprawności. Większość swoich wypowiedzi urozmaicał zabawnymi sytuacjami, przykuwając uwagę młodych osób, dostosowując także styl i treść do wieku swoich odbiorców. Opowiadając o Fundacji Poza Horyzonty, zachęcał także do angażowania się w działanie wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym. W tle prezentowane były zdjęcia z licznych wypraw i wycieczek oraz wyzwań, jakie stawiał przed sobą Jaś Mela – zdobycie biegunów, Kilimandżaro, wspinaczka górska, kajaki, narty.

Po serii pytań z sali, jeden z uczniów gimnazjum wraz z Dyrektor Elżbietą Nowak wręczyli Jaśkowi Meli drobny upominek oraz gorące podziękowania za poświęcony czas i cenne rady dla młodych ludzi. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pakiet gadżetów Gminy Trzebnica oraz Banku Zachodniego WBK, który wspiera Fundację Poza Horyzonty.

Fundacja Poza Horyzonty jest tegorocznym partnerem społecznym Trzebnickiego Biegu Sylwestrowego, zbierając środki na zakup protezy nogi dla małego chłopca – Jasia Szopy. W związku z tym Burmistrz Gminy Trzebnica oraz Jasiek Mela wzięli udział w nakręcaniu filmiku promującego 28. Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy.

IMG_2794.jpeg
Rozpoczęcie spotkania i przywitanie gościa - (od lewej) Elżbieta Nowak - 
Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, Tomasz Deroń - Fundacja Poza Horyzonty, Agnieszka Pawlaczek - Naczelnik Wydziału Promocji, Jasiek Mela, Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica, Anna Słomska - Bank Zachodni WBK.

IMG_2812.jpeg
Jaś Mela opowiedział o swoich doświadczeniach oraz obecnej działalności, przekazując młodym osobom wiele cennych rad.

IMG_2820.jpeg
Wszyscy zebrani na sali z zaciekawieniem wysłuchali opowieści założyciela Fundacji Poza Horyzonty.

IMG_2829.jpeg
W tle wyświetlane były zdjęcia z wypraw i wycieczek Jaśka Meli.

IMG_2877.jpeg
Po zakończeniu spotkania w Gimnazjum nr 1, burmistrz Marek Długozima oraz Jasiek Mela wzięli udział w przygotowywanym filmiku promującym 28. Uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy.