Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

„Biała sobota” w przychodni w Trzebnicy

Kilkadziesiąt osób mogło bezpłatnie skorzystać z usług rehabilitacyjnych w ramach „Białej soboty”, która odbyła się 20 października w Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego w Trzebnicy.

W związku z zakupem przez ZLA w Trzebnicy nowego sprzętu, zainteresowani pacjenci mogli bezpłatnie skorzystać z zabiegów w ramach fizyko-, hydro- i kinezyterapii oraz masażu suchego, a także uzyskać poradę lekarza specjalisty w zakresie medycyny fizykalnej i balneologii. Ponadto, dzięki współpracy ze sponsorami, przeprowadzono także inne bezpłatne badania i konsultacje medyczne, a także pomagano pacjentom przy wypełnianiu wniosków na programy PCPR.

W trzebnickiej poradni od niedawna realizowany jest projekt w ramach naprotechnologii (metoda mająca monitorować i utrzymywać zdrowie układu rozrodczego kobiet). Koordynatorem projektu jest lekarz specjalista ginekologii i położnictwa – Andrzej Banach. Ponadto, wszystkie panie w wieku 25-60 lat mogą w trzebnickiej przychodni wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Wszystkie działania są kolejnymi krokami do modernizacji obecnego budynku i budowy nowego skrzydła ZLA, w którym to pacjenci poczują się komfortowo. Chciałbym pogratulować Pani Dyrektor Annie Imielskiej tej pięknej i cennej inicjatywy skierowanej do mieszkańców”.

Warto dodać, że podobna akcja zostanie przeprowadzona w przychodni 22 listopada (od godz. 15.00) - odbędą się bezpłatne konsultacje ze specjalistą diabetologiem.

Galeria zdjęć:
_galeria_42_70_1_1_2_3_0_0_