Szanowni Państwo, od 3 lipca (do 1 września) obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON.-PT. 7:00-15:00

  • EN
  • DE
  • UA

Szkolenie Acer

W Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze z serii szkoleń dla szkolnych koordynatorów międzynarodowego programu  Acer "Innovative School" oraz Microsoft "Szkoła w chmurze", do którego Gmina Trzebnica zakwalifikowała się jako pierwsza w Polsce. 

 

11.jpeg

 

Dzięki staraniom burmistrza Marka Długozimy szkoły podstawowe z terenu naszej Gminy otrzymały sprzętowe wsparcie. Teraz przyszedł czas na serię szkoleń, które ułatwią korzystanie z nowych laptopów oraz wykorzystanie całości ich potencjału.

- Gmina Trzebnica jako pierwsza gmina w Polsce, obok tych z Czech i Niemiec, dołączyła do tego prestiżowego programu pilotażowego, którego kluczowym priorytetem jest wspomaganie i rozwój procesu edukacji przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych. 30 komputerów dostarczyła firma Acer, kolejnych 10 zakupiliśmy ze środków budżetu Gminy Trzebnica – powiedział burmistrz i dodał: - Ten program łączy się w swojej innowacyjności z Gminą Trzebnica, którą staram się cały czas rozwijać i wzmacniać różne kierunki, w tym również edukację. Stąd ten program, czy rządowy program „Aktywna Tablica”, dodatkowe godziny zajęć językowych, nowe kierunki edukacji, np. robotyka. Stąd liczne inwestycje, takie jak: Gminna Szkoła Muzyczna, nowy żłobek wraz z przedszkolem, szkoła w Kuźniczysku, hala widowiskowo-sportowa i wiele innych. Mam świadomość, że to dzieci są przyszłością naszego narodu i cieszę się, że otwarcie tych ważnych inwestycji zbiegło się w czasie z rokiem obchodów związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości – zakończył burmistrz. 

Głównym celem programu „Acer for education” i „Microsoft dla edukacji” jest udoskonalenie procesu kształcenia i nauczania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjnych.

IMG_1651.jpeg

IMG_1662.jpeg