Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019 Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że 25 maja 2019 roku (sobota) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Street Workout po raz trzeci

23 czerwca w Trzebnicy miała miejsce kolejna, trzecia już edycja, zawodów - This is Street Workout vol. III o nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. W tym roku, oprócz konkurencji głównej - freestyle, równocześnie w parku odbyły się debiuty siłowe, dzięki którym łącznie do zawodów przystąpiło 60 zawodników z całej Polski.

11.jpeg

- Miło widzieć tak liczne grono miłośników Street Workoutu w Trzebnicy. Serdecznie witam wszystkich zawodników oraz szanownych sędziów, jak również wszystkich przybyłych na dzisiejsze zawodypowiedział burmistrz i dodał - Cieszę się, że wraz z p. Sebastianem Słomskim, który jest pomysłodawcą zawodów udało nam się po raz kolejny zorganizować zmagania. Frekwencja pokazuje, że ta dyscyplina sportu jest coraz bardziej popularna, a decyzja o budowie Trzebnickiego Street Workout Parku, który uroczyście otworzyłem w 2016 r., była trafną. Życzę udanych zawodów, a po rywalizacji zapraszam wszystkich zawodników do Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ na chwilę relaksuzakończył burmistrz.

Większość uczestników wcześniej brała udział w Mistrzostwach Polski w Krakowie, w tym m.in. Mateusz Zakrzewski, pochodzący z Białegostoku i reprezentujący szkołę JestProgeess, który wywalczył tam tytuł Wicemistrza. W Trzebnicy Mateusz uplasował się również na drugim miejscu tuż za Patrykiem Musielakiem, który wygrał całe zmagania. Reprezentował on Śrem oraz ekipę Pure Workout. Trzeci natomiast, po dogrywce, był Krzysztof Sobolewski, pochodzący z Kępna oraz reprezentujący ekipę St8Workout.

Skąd tak mocni zawodnicy na zawodach w Trzebnicy? - Niewątpliwie, ma na to wpływ bardzo dobra organizacja oraz świetna atmosfera, które rok rocznie towarzyszą zawodom. Oprócz tego zaproszeni sędziowie, którzy stanowią polską elitę tego sportu – mówi prowadzący zawody Michał Siewierski - trener specjalizujący się w kalistenice oraz treningu funkcjonalnym.

Warto przypomnieć, że tegoroczni sędziowie to wielokrotni mistrzowie Polski: Mateusz Płachta, Natalia Modzelewska, Dariusz Ludwinek, Mariusz Prawdzik oraz Konrad "Klocek" Helman.

Statuetki, czeki pieniężne oraz dyplomy zwycięzcom wręczyli: fundator nagrody głównej i gospodarz miasta – Burmistrz Marek Długozima, Sebastian Słomski – przedstawiciel Street Workout Trzebnica oraz Michał Siewierski – prowadzący zawody.

- Zawody w Trzebnicy stają się z roku na rok bardziej prestiżowe, przyciągają najlepszych zawodników z całej Polski i odbijają się szerokim echem po kraju – powiedział Sebastian Słomski – założyciel trzebnickiej grupy Street Workout. – Wiem jednak, że nie udałoby się tego osiągnąć bez wsparcia i przychylności pana Marka Długozimy – Burmistrza Gminy Trzebnica. Dlatego bardzo Panu dziękuję za okazane po raz kolejny wsparcie finansowe, które traktuję jako wyraz Pana dobroci i chęci niesienia pomocy młodzieży, która stara się czynnie spędzać czas wolny.  Dziękuję również wszystkim osobom, które pomogły przy zawodach oraz sponsorom, którzy okazali chęć wsparcia: Firmie Olimp – Sport Nutrition, Pizza On The Way, kamilnotebook, „Ciawa 1” Justyna Hućko, Hotel & Restauracja Retro w Obornikach Śląskich oraz firmie Flow Parks – zakończył Sebastian Słomski.