• EN
  • DE
  • UA

Ul. 3 Maja

grafika.png

 

Trwają intensywne prace przy ul. 3 Maja. Na budowie hali widowiskowo-sportowej stoją już wysokie mury obrazujące rozmach i wielkość inwestycji. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m². Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Koszt budowy to ponad 20 milionów. Kolejne 11 milionów kosztowała budowa żłobka, przedszkola oraz obiektu sportowo-rekreacyjnego, gdzie trwa już dekoracyjne malowanie ścian. Za budowę odpowiadała firma Berger Bau.

Znany jest już oficjalny termin otwarcia żłobka wraz z przedszkolem. 25 sierpnia nowoczesna placówka otworzy się ku uciesze rodziców i ich pociech. Co warte podkreślenia, zgodnie z obietnicą burmistrza Marka Długozimy, do żłobka oraz gminnych przedszkoli dostały się wszystkie dzieci. Tym samym w nowych murach, swoją edukacyjną przygodę rozpocznie ponad 300 maluchów.

 

IMG_0589.jpeg▶ Burmistrz stale dogląda postępów w inwestycjach. Na zdj. z sekretarzem Danielem Buczakiem i kierownikiem budowy.

foto.jpeg▶ Nowy żłobek i przedszkole już 25 sierpnia zostaną otwarte dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

IMG_7359.jpeg▶Wewnątrz nowych budynków trwają prace wykończeniowe. Dobierane były m.in. kolory ścian. Na zdj. burmistrz Marek Długozima, Katarzyna Styperek z Wydziału Architektury i Urbanistyki oraz Jacek Milewski twórca dekoracyjnego malowania ścian.

 

Wiem jak ważna jest edukacja w budowaniu silnego państwa. Nieprzypadkowo otwarcie nowoczesnego przedszkola i żłobka oraz szkoły w Kuźniczysku zbiega się z rokiem, w którym świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To bowiem dom i szkoła są pierwszym miejscem uczącym patriotyzmu. A nowoczesna jego odmiana, to także dobra praca na rzecz wychowania przyszłych pokoleń tak, by nie zapominały one o historii swojego narodu, dbając o dobrą pracę na rzecz jego rozwoju – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Również hala sportowa będzie służyć najmłodszym mieszkańcom, uczącym się na co dzień w Szkole Podstawowej nr 2. Podziemny łącznik zapewni im komfort i bezpieczeństwo. Hala na wielkie widowiska kulturalne i sportowe, będzie gotowa już w przyszłym roku. Z kolei jeszcze w tym roku odbędzie się otwarcie obiektu sportowo-rekreacyjnego, które połączone zostanie z Mistrzostwami Polski w squashu.

 

foto2.jpeg▶ Nowa hala rośnie w ekspresowym tempie.

 

 

grafika3.png

 

  • Uroczyste otwarcie nowego Gminnego Przedszkola i Żłobka

    Przed nami otwarcie jednej z kluczowych inwestycji w Gminie Trzebnica - nowej placówki Gminnego Przedszkola i Żłobka im. Krasnala Hałabały. 30 sierpnia (czwartek) obędzie się uroczyste przecięcie wstęgi, któremu towarzyszyć będzie występ Majki Jeżowskiej. Gwiazda zaśpiewa swoje największe przeboje. Na wydarzenie zaprasza Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.