• EN
  • DE
  • UA

Masłów z nową świetlicą

grafika.png

 

Burmistrz Marek Długozima wizytował teren szkoły w Masłowie. Celem wizyty była ocena stanu przyszkolnej świetlicy oraz boiska i podjęcie ewentualnych prac naprawczych. Szkoła ma bogatą historię, która sięga 1945 roku.

Po dokładnej ocenie stanu obecnego budynku świetlicy, burmistrz podjął decyzję o budowie nowego obiektu. – Stan świetlicy nie pozwala na jej dalszą eksploatację, a sołectwo zasługuje na miejsce w którym zarówno dzieci, jak i mieszkańcy będą mogli w dobrych warunkach integrować się i rozwijać. Tym bardziej, że w sołectwie funkcjonuje grupa dzieci świetlicowych. Z dyrektor Anitą Szymczak-Falkowską rozmawialiśmy również o innych pracach naprawczych, które zostaną wykonane w okresie wakacyjnym.

 

IMG_0365.jpeg▶ Podczas spotkania burmistrza Marka Długozimy z dyrektor Anitą Szymczak-Falkowską ustalono plan prac naprawczych.

 

Wyremontowane zostanie m.in. ogrodzenie boiska wielofunkcyjnego zniszczone przez wandali, a także betonowe zabezpieczenie szamba kanalizacyjnego. Zadowolenie z podjętych decyzji wyraziła dyrektor Anita Szymczak – Falkowska: – Zaskoczyła mnie decyzja burmistrza o nowej świetlicy, ale chyba nikt się na mnie nie obrazi, jeśli w imieniu całej społeczności Masłowa, a przede wszystkim wszystkich dzieci, powiem dziękuję. To naprawdę ułatwi nam życie, w godnych warunkach będziemy mogli organizować szkolne gale, a dzieci z zajęć świetlicowych będą miały wspaniałe miejsce do zabawy i rozwoju. Dlatego z całego serca dziękujemy.

Budowa świetlicy planowana jest na 2019 rok. 

IMG_0349.jpeg▶ Starą szkolną świetlicę zastąpi nowoczesny obiekt, który posłuży zarówno dzieciom jak i dorosłym.

IMG_0351.jpeg▶ Burmistrz podjął także decyzję o budowie nowej świetlicy. Na zdj. z dyrektor Anitą Szymczak-Falkowską, sekretarzem Danielem Buczakiem oraz Stanisławem Koszałko z wydziału TI.