• EN
  • DE
  • UA

Na progu nowoczesności

grafika.png

 

Szkoła w Kuźniczysku wygląda już naprawdę imponująco. Trwają ostatnie prace porządkowe ekipy budowlanej, powstają także parkingi i ciągi pieszo-jezdne. Inwestycję wizytował burmistrz Marek Długozima, któremu towarzyszyła dyrektor Elżbieta Taraszczuk-Gaweł.

13.jpeg

Powierzchnia użytkowa wyremontowanej i rozbudowanej placówki będzie liczyła blisko 800 m². Taki metraż pozwolił na powstanie przestronnych klas. – Gdy tylko wchodzi się do nowego budynku, od razu czuć w nim domową atmosferę, a to zawsze było znakiem rozpoznawczym naszej szkoły. Teraz jednak dojdzie do tego tak potrzebna nowoczesność i przestronność. Dzięki decyzji burmistrza, wszystkie dzieci będą mogły uczyć się w jednym budynku, a nie tak jak do tej pory w dwóch. To wielki plus, kolejny wiąże się z tym, że do takiej szkoły dzieci będą chodzić z uśmiechem – zakończyła.

Ta szkoła, to kolejna spełniona obietnica dana dzieciom i ich rodzicom. Dbam o to, by każdy uczeń w Gminie Trzebnica posiadał jak najlepsze warunki edukacji i rozwoju. Stąd wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę, ale i program nauczania. Dzięki moim działaniom powstał ten nowoczesny budynek, którym już od września cieszyć się będą dzieci z Kuźniczyska i okolic – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców na wielkie otwarcie, które będzie miało miejsce 3 września.

Prace budowlane prowadziła Trzebnicka firma „KLIWO”. Roboty związane z zagospodarowaniem terenu wykonuje firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. W Kuźniczysku powstaje również nowoczesna świetlica, z której już niebawem skorzystają wszyscy mieszkańcy.