• EN
  • DE
  • UA

Gmina Trzebnica w budowie

Trwają intensywne prace przy budowie nowej hali widowiskowo-sportowej. Pierwsze mury już stoją, strop zyskała piwnica łącznika. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m2. Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.  Koszt budowy to ponad 20 milionów. Kolejne 11 milionów kosztowała budowa żłobka, przedszkola oraz obiektu sportowo-rekreacyjnego, gdzie prace dobiegają już końca. Trwa dekoracyjne malowanie ścian.

Burmistrz Marek Długozima wizytował wspomniane inwestycje ustalając szczegóły związane z kolejnymi pracami. – Zarówno hala, jak i przedszkole, żłobek oraz obiekt sportowo-rekreacyjny uzupełnią kompleks edukacyjno-sportowy znajdujący się przy ul. 3 maja. Budynki dołączą do nowoczesnej Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminnej Szkoły Muzycznej. Będą także spełnieniem obietnicy danej mieszkańcom powiedział burmistrz i dodał: - Nowe przedszkole pozwoliło mi na przyjęcie wszystkich dzieci do gminnych placówek. Zgodnie z daną przeze mnie obietnicą, również wszystkie dzieci od jednego roku do lat trzech zostaną przyjęte do żłobka. Z myślą o najmłodszych i ich bezpieczeństwie powstanie również podziemny łącznik pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 i halą widowiskowo-sportową.

Żłobek wraz z przedszkolem są już prawie gotowe na przyjęcie dzieci. Wewnątrz trwa dekoracyjne malowanie ścian, które po ukończeniu ma dać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i ciepła. Obiekt sportowo-rekreacyjny również znajduje się w fazie wykończenia. Jak mówią wykonawcy, cztery sale do squasha zostały wyposażone w jeden z najnowocześniejszych systemów do pomiaru punktów, którym pochwalić mogą się nieliczne korty w Polsce. Obiekt będzie uzupełnieniem Gminnej Strefy Aktywności (siłownia, cross oraz kręgielnia) otwartej w ubiegłym roku przy Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA ZDRÓJ. Znajdą się tam wspomniane sale, siłownia, spinning i fitness.