• EN
  • DE
  • UA

Inwestycje w Kuźniczysko

Dobiegają końca prace związane z budową  oraz modernizacją szkoły podstawowej w Kuźniczysku, które prowadzi trzebnicka firma „KLIWO”. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie robót związanych z zagospodarowaniem terenu. Zadanie wykona firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. W miejscowości budowana jest także nowa świetlica. Inwestycje warte ponad 8 milionów złotych wizytował burmistrz Marek Długozima.

Narada techniczna na placu budowy dotyczyła finalizacji prac i przekazania terenu budowy firmie, która wykona parkingi, plac wejściowy, plac gospodarczy, ciągi piesze oraz drogę pożarową. Sama szkoła w Kuźniczysku zmieniła się nie do poznania i już teraz wygląda imponująco.

- Dbam o to, by każdy uczeń w Gminie Trzebnica posiadał jak najlepsze warunki edukacji i rozwoju. Stąd wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę, ale i program nauczania. Dzięki moim działaniom powstał ten nowoczesny budynek, którym już od września cieszyć się będą dzieci z Kuźniczyska i okolic. To kolejna spełniona obietnica, po remoncie Szkoły Podstawowej nr 1, trwającej budowie żłobka i przedszkola czy wcześniejszej decyzji o powstaniu Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - W Kuźniczysku powstaje również nowoczesna świetlica, z której już niebawem skorzystają wszyscy mieszkańcy.

Bliźniacze obiekty budowane w Księginicach i Ligocie Trzebnickiej są już na ukończeniu. Koszt budowy świetlic to ponad 3 miliony złotych. Cechuje je: nowoczesność, przestronność i funkcjonalność. Niebawem rozpoczną się prace przy kolejnych ośmiu tego typu obiektach w Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Ujeźdźcu Wielkim, Kobylicach oraz Będkowie.

- Jestem pełna uznania dla tego, jak zmienia się nasza miejscowość. Szkoła jest imponująca i przykuwa uwagę, a świetlica pnie się do góry. Teraz będziemy mieć miejsce wspólnej integracji, a dzieci szkołę z prawdziwego zdarzenia. Co najważniejsze będzie to jeden nowoczesny budynek, a nie dwa jak miało to miejsce do tej pory. Dziękujemy burmistrzowi za taką zmianę obrazu naszej małej ojczyzny – mówi pani Basia.

Nowa szkoła będzie gotowa na pierwszy dzwonek we wrześniu, natomiast świetlica posłuży mieszkańcom jeszcze tej jesieni. 

 

 

 

stopka unijna przed 2018.jpeg