Wniosek o preferencyjny zakup węgla - dowiedz się więcej  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Rowerem trasą dawnej kolei

logosciezki.png

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie kluczowej ścieżki rowerowej – szlakiem dawnej kolei wąskotorowej. Będzie ona łączyć się z już powstającymi ścieżkami prowadzącymi do Będkowa, Sulisławic oraz planowaną, prowadzącą do Księginic. Tym samym, jeszcze w tym roku pojedziemy po ponad 25 km ciągów pieszo-rowerowych w Gminie Trzebnica. Koszt powstania ścieżki to 4.327.614,28 zł. Koszt całego projektu, w ramach którego powstaną także 143 nowe miejsca parkingowe oraz Dworzec Autobusowy, to ponad 11 milionów zł.

Wykonawcą głównym została firma Berger-Bau, natomiast odwodnienie wykona trzebnicka firma System Plus Mirosława Gajdy. Ścieżka poprowadzi: ul. Wrocławską, ul. Armii Krajowej, wokół Stawów Trzebnickich, ul. 1 Maja, ul. Obrońców Pokoju, ul. Kolejową, nowododaną Aleją Zakochanych biegnącą po nasypie dawnej wąskotorówki, ul. Grunwaldzką, następnie fragmentem starej trasy kolei wąskotorowej do ul. Henryka Brodatego, następnie ul. Piwniczną, ul. Milicką, łącznikiem ul.  Siostry Hilgi Brzoski, ul. Prusicką oraz drogą w kierunku Nowego Dworu i Brzykowa do granicy z Gminą Prusice. Druga odnoga poprowadzi przez ul. 3 Maja, ul. Wesołą, ul. Oleśnicką oraz ul. Czereśniową, gdzie połączy się z ciągiem pieszo-rowerowym prowadzącym do Sulisławic.

- To kolejna spełniona obietnica, którą dałem mieszkańcom Gminy Trzebnica. Jeszcze w tym roku sieć naszych ciągów pieszo-rowerowych będzie liczyć ponad 25 km, co pozwoli nie tylko na rodzinne rowerowe wycieczki i zwiększenie ruchu turystycznego, ale znacząco podniesie też bezpieczeństwo ludzi z okolicznych miejscowości, którzy będą chcieli dostać się do Trzebnicypowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Ścieżka trasą dawnej kolei wąskotorowej jest bardzo ważna z logistycznego punktu widzenia. Spaja ona bowiem wszystkie inne projekty, które powstają lub powstaną na terenie naszej Gminy. Łączyć się będzie ona z budowanymi ciągami prowadzącymi do Sulisławic i Będkowa oraz planowanym do Księginic. Co ważne, ścieżka powstaje również przy remontowanej drodze powiatowej prowadzącej z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego. Wszystkie te inwestycje przeprowadzane są z myślą o mieszkańcach, ich komforcie i bezpieczeństwie zakończył.

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z Thomasem Lorkowskim prezesem zarządu firmy BERGER BAU. Na zdj. z Monika Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z Thomasem Lorkowskim prezesem zarządu firmy BERGER BAU. Na zdj. z Moniką Białas z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

12.jpeg

 

 

sciezki3.jpeg