Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Budżet Obywatelski 2018

Szanowni Państwo,

Dobiegła końca 5. jubileuszowa edycja Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję za Państwa czynny udział i wspólne budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Po raz kolejny mam zaszczyt zaprezentować wyniki konsultacji społecznych, których głównym celem było oddanie w Państwa ręce decyzji o realizacji oczekiwanych inwestycji. W 5. edycji pozytywnie zweryfikowano 4 wnioski. Głosowanie mieszkańców trwało od 16 kwietnia do 20 maja 2018 i odbywało się w formie papierowej, jak i elektronicznej.  Łącznie oddano 2 691 głosów, w tym 2 459 głosów ważnych oraz 232 głosów nieważnych.

Państwa decyzją do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica na 2018 rok wybrany został projekt nr 2 pod nazwą: "Budowa boiska wielofunkcyjnego (boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) w Taczowie Wielkim".

Gratuluję sukcesu pani sołtys Renacie Bisikiewicz oraz wszystkim zaangażowanym w akcję zbierania głosów na rzecz zwycięskiego projektu. To boisko będzie służyć mieszkańcom  trzech wiosek, dlatego postanowiłem dofinansować dodatkowo ten projekt i wykonać go kompleksowo.

Powołany przeze mnie Budżet Obywatelski jest szansą, by takie oddolne inicjatywy mieszkańców zostały zauważone. Ta forma konsultacji społecznych przyniosła realizację wielu potrzebnych, ciekawych i oczekiwanych inwestycji, czego dobrym przykładem jest otwarte niedawno boisko w Domanowicach, czy strefa aktywności "Junior Senior" w Małuszynie, a także wcześniejszy projekt związany z poprawą infrastruktury w Komorowie. W pierwszej edycji powstały także: nowy plac zabaw u zbiegu ulic: Daszyńskiego, Sienkiewicza i Kościelnej oraz pomnik upamiętniający kolej wąskotorową przy ul. Wrocławskiej.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w ciągu tych 5 lat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego swój głos oddało ponad 23 tys. mieszkańców, a pod głosowanie poddane zostało aż 67 projektów. I choć wygrać w danej edycji może jeden projekt, to już same pomysły zgłaszane przez mieszkańców pokazują mi, w jakim kierunku chcą oni rozwijać naszą gminę.

podpis.png

 

 

 

 

11.jpeg

Podczas finału 5 Trzebnickich Dni Rodziny z rąk burmistrza dyplom potwierdzający zwycięstwo odebrała wzruszona sołtys Taczowa Wielkiego Renata Bisikiewicz: - Dziękuję Panu Burmistrzowi za szansę, którą udało nam się wykorzystać oraz decyzję o dofinansowaniu budowy boiska. Bez tej inicjatywy i powołania pierwszego w Powiecie Trzebnickim budżetu obywatelskiego nie byłoby wielu ważnych inwestycji. Budżet Obywatelski to także wielka mobilizacja mieszkańców, sołectw i sołtysów, bowiem dzięki niemu uczymy się lepiej pracować na rzecz wspólnego celu, jakim jest rozwój naszych małych ojczyzn. Na koniec dziękuję również mojej rodzinie, która w ostatnim czasie rzadko widywała mnie popołudniami w domu.