• EN
  • DE

„Tylko w Twoich dłoniach…” - koncert z okazji Dnia Matki

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkie mamy na koncert z okazji ich święta. Koncert pt. „Tylko w twoich dłoniach, mamo…” w wykonaniu uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej im. Edmunda Kajdasza zainaugurował Trzebnickie Dni Rodziny, które w tym roku zostały objęte honorowym patronatem Żony Prezydenta RP Pani Agaty  Kornhauser - Dudy.

_11.jpeg

27 maja wszystkie mamy ze wzruszeniem mogły wysłuchać „Trzebnickich Kajdaszek” oraz ich opiekuna dr Monikę Gruszczyńską. Znana solistka Operetki Wrocławskiej i nauczycielka klasy śpiewu w Gminnej Szkole Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza co chwilę zaskakuje trzebnicką publiczność, nie inaczej było właśnie z okazji Dnia Matki. W tym roku w wyczarowaniu niepowtarzalnego spektaklu dr Gruszczyńską wspomogła także pani Agata Grudzień – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Koncert stanowił prawdziwą ucztę dla ucha i oka. Wszyscy ubrani w czerwone stroje symbolizujące miłość i gorące serce, a dziewczęta dodatkowo z pięknymi wiankami na głowie, wyśpiewywali dla mam wzruszające utwory łapiąc motyle, grając w piłkę i zbierając kwiaty na „wyczarowanej” na scenie łące. Koncertem w formie majowego pikniku nawiązano do całych Trzebnickich Dni Rodziny, których zwieńczeniem był prawdziwy piknik z okazji Dnia Dziecka na Placu Pielgrzymkowym dnia 3 czerwca.

Występ otworzył utwór Violetty Villas „List do matki” w wykonaniu pani Gruszczyńskiej. Pięknymi nutami piosenek dzieci solo i w duetach wyznawały mamom wdzięczność za ich ciężką, codzienną pracę, przepraszały za drobne nieposłuszeństwa, a przede wszystkim zapewniały o swojej wielkiej, bezgranicznej miłości... Koncert zakończyło wspólnie odśpiewanie finałowej piosenki Eleni „Tylko w twoich dłoniach”. Po zasłużonych oklaskach wzruszona pani Monika Gruszczyńska podziękowała wszystkim widzom za tak liczne przybycie, wyróżniając  w podziękowaniach swoją mamę siedzącą na widowni oraz kierując szczególne podziękowania w stronę  burmistrza Marka Długozimy: -Wprawdzie to Dzień Matki, a pan jest  mężczyzną, dlatego ujmę to tak - jest pan zarówno, matką jak i prawdziwym ojcem tej gminy, tej szkoły muzycznej, tego Centrum Kultury i Sportu, ponieważ bez pana zaangażowania oraz pana wsparcia jakże wielu rzeczy by po prostu nie było! To dar mieć takiego gospodarza. To wielka wdzięczność tak się dzięki panu rozwijać, organizować tyle wspaniałych wydarzeń, zwłaszcza z naszymi zdolnymi uczniami Szkoły Muzycznej. Z całego serca dziękuję!

Również burmistrz podziękował za wspaniały koncert: - Aż trudno się przyznać, że łza się w oku kręci, bo jak się powszechnie mówi – mężczyźni nie płaczą. Każdy jednak przyzna, że w takim dniu, przy okazji takiego święta, wzruszenie jest uzasadnione, a nawet wskazane. Mama to ktoś najbliższy, kto dał nam życie, a potem je pielęgnował. Mama stwarza nam pierwszy, malutki świat ograniczony do czterech ścian domu, a potem pomaga wchodzić w ten prawdziwy, ogromny świat pełen wyzwań, niebezpieczeństw, trudnych zadań… To, co robi mama dla swojego dziecka jest bezcenne. To dar mieć oboje rodziców, ale nawet dorośli ludzie na pytanie „Dokąd jadą?”, rzadko mówią „Jadę do rodziców”, najczęściej mówimy wszyscy: „Jadę do mamy…”. Bo dom dzieciństwa to mama, jej codzienna opieka, dobroć, miłość… Ten koncert przepięknie to pokazał.powiedział burmistrz i zwrócił się w sposób szczególny do pani Moniki Gruszyczyńskiej: - Jak co roku można było liczyć, że da nam pani wielką dawkę wzruszeń na najwyższym poziomie. Zawsze powtarzam, że piękno ma kształt kobiety, a tą kobieta jest pani. Za urodę, talent, a także zdolności reżyserskie i dydaktyczne, gdyż wraz z „Trzebnickimi Kajdaszkami” wyczarowała dziś Pani na scenie magiczny spektakl – dziękujemyzakończył burmistrz.

Na koniec, do wspólnej, pamiątkowej fotografii z burmistrzem, panią Moniką Gruszczyńską oraz „Trzebnickimi Kajdaszkami” zaproszono także mamy małych artystów, niespodziewanie obdarowując je czerwoną różą oraz pięknym drobiazgiem przygotowanym specjalnie na tę okazję – poduszką w kształcie serca.

Prowadząca zaprosiła również wszystkich do ArtKawiarni na  kontynuację występów z okazji Dnia Matki - recital włoskiego artysty Maurizio Nicoliniego, który potrwał do późnych godzin wieczornych.