Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Święto szkoły w Ujeźdźcu Wielkim

Uroczyste obchody Święta Szkoły oraz pasowanie na uczniów pierwszoklasistów i gimnazjalistów odbyły się 5 października w Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim.

Piękna uroczystość Święta Szkoły odbyła się w hali sportowej przy Zespole Szkół i została poprowadzona przez Przewodniczącą Szkoły i Radną Młodzieżowej Rady Miejskiej – Aleksandrę Pisurkę. Obchody wzbogacone były w występy artystyczne uczniów szkoły, w tym chóru. Po krótkim przemówieniu Dyrektora Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusza Szkaradzińskiego nastąpił najważniejszy punkt programu - pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Dzieci złożyły przysięgę, a następnie zostały pasowane na uczniów przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę oraz Dyrektora Szkoły Mariusza Szkaradzińskiego. Dla wszystkich maluchów było to ogromne przeżycie. Następnie, do grona gimnazjalistów uroczyście przyjęto uczniów pierwszych klas tego etapu nauczania. Wtedy też swoje przemówienie wygłosił Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który przede wszystkim życzył wszystkim dzieciom sukcesów w nauce oraz owocnego roku szkolnego dla całego grona pedagogicznego. Burmistrz przekazał także na ręce Dyrektora upominek – zestaw książek związanych z Gminą Trzebnica – które przekazane zostaną do szkolnej biblioteki. Zgodnie z tradycją szkoły, na zakończenie uroczystości, przed budynkiem placówki, zasadzono pamiątkowe drzewko, poświęcone tegorocznym pierwszoklasistom.

Do Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim uczęszcza niemal 400 dzieci z terenu Gminy Trzebnica. Są to zarówno przedszkolaki, uczniowie zerówek oraz podstawówki, jak również gimnazjum.

Galeria zdjęć:
_galeria_42_64_1_1_4_3_0_0_