Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Wizytacja zrealizowanych gminnych inwestycji

W dniu 4.10. br. gościliśmy grupę pracowników Urzędu Marszałkowskiego odpowiadających za prawidłowy proces realizacji dofinansowywanych inwestycji przez urząd na poszczególnych etapach ich realizacji.

W spotkaniu brali udział dyrektorzy wrocławskiego Departamentu Regionalnego Programu Operacyjnego; Dyrektorzy Wydziału Wdrażania Pani Małgorzata Kuruc oraz Pan Karol Sadłowski oraz Wydziału Zarządzania: Pani Ewa Siegel oraz Pan Sławomir Sobieszek wraz z pracownikami. W ramach spotkania zaprezentowano dwa już zakończone projekty Gminy Trzebnica, które jednocześnie są niezaprzeczalną wizytówką miasta: rynek trzebnicki po jego rewitalizacji wraz z ratuszem oraz Trzebnicki Park Wodny „Zdrój” – miejsce aktywnej turystyki w gminie i regionie.

Studyjna wizyta tych dwóch projektów zrealizowanych przez gminę rozpoczęła się od powitania gości przez Naczelnika Wydziału Promocji Agnieszkę Pawlaczek, która oddała głos Burmistrzowi Markowi Długozimie. Burmistrz krótko omówił historię miasta. Podkreślił, iż rewitalizacja płyty rynku, a wcześniej zrewitalizowany ratusz przyczyniły się do promowania tego miejsca jako serca miasta, w którym odbywają się najważniejsze imprezy plenerowe, wystawy, spotkania a sam rynek jest jednym z ulubionych miejsc spotkań wszystkich mieszkańców. Przy okazji rewitalizacji udało się również wyremontować budynki wokół rynku, którymi zarządzają Spółdzielnie Mieszkaniowe i tym samym miejsce zyskało nowy blask. Podkreślił fakt, iż jest zaszczycony, iż może gościć tak liczną grupę pracowników urzędu i jednocześnie zaprezentować najpiękniejsze miejsca miasta, podziękować tym samym za wybranie gminnych inwestycji do wizytacji i oraz zaprezentowanie ich jako modelowych przykładów dobrze ulokowanych funduszy marszałkowskich. Jednocześnie podziękował za dobrą współpracę Gminy Trzebnica z Urzędem Marszałkowskim na wszystkich etapach realizowanych przez gminę projektów przy wsparciu różnych źródeł przyznawanych funduszy europejskich. Trzeba dodać, że Gmina Trzebnica jest jednym z największych beneficjentów Urzędu Marszałkowskiego.

Gości zaproszono na mały spacer nowoczesnymi terenami dawnego przedwojennego uzdrowiska, przy których zostanie w przyszłym roku przeniesiona siedziba Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy oraz planowane jest uruchomienie Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Następnie uczestnikom spotkania zaprezentowano położony w sąsiedztwie teren zrewitalizowanych ścieżki Lasu Bukowego i przyległe zrewitalizowane stawy trzebnickie. Przed Budynkiem kompleksu basenowego Burmistrz omówił etapy realizacji największej w powojennej historii miasta inwestycji gminnej oraz przedstawił Prezesa Spółki Pana Dariusza Drukarczyka, który osobiście oprowadzał grupę po basenie zewnętrznym oraz przedstawił basenowe atrakcje wewnątrz basenu. Park Wodny „Zdrój” tworzą niezapomniane miejsce czynnego wypoczynku w regionie, do którego wszyscy zostali zaproszeni.

Po zwiedzeniu kompleksu basenowego gości zaproszono na poczęstunek. Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem rozwijającej się prężnie Gminy Trzebnica, zrealizowanych już inwestycji i samego miasta. Z Trzebnicy kolejnym punktem programu była wizyta w Borzygniewie i położonym tam Ośrodku Sportów Wodnych.

Galeria zdjęć:
 _galeria_42_63_1_1_3_3_0_0_