Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Remont świetlicy w Brzeziu

Na terenach wiejskich Gminy Trzebnica, sukcesywnie przeprowadzane są prace remontowe przy świetlicach, drogach oraz budowane są nowoczesne place zabaw dla dzieci. Obecnie trwa generalny remont świetlicy w Brzeziu.

Remont rozpoczął się na początku sierpnia, a zakończenie zaplanowano na listopad tego roku. Stara i zniszczona świetlica przechodzi generalną przebudowę zarówno wewnątrz budynku – powstaje zaplecze gospodarcze z kuchnią, sanitariaty, odnawiana jest główna sala, jak i na zewnątrz – ocieplenie budynku oraz malowanie elewacji.

Świetlica w Brzeziu umiejscowiona jest w centrum miejscowości. Jak każde tego typu pomieszczenie, stanowi ważny element codziennego życia lokalnej społeczności. Odbywają się tutaj spotkania integrujące mieszkańców, zabawy dla dzieci, próby oraz imprezy okolicznościowe.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „Co roku oddajemy do użytku kolejne świetlice po generalnym remoncie. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest to miejsce dla prawidłowego i sprawnego funkcjonowania mieszkających tu osób. Świetlica wiejska stanowi centrum wydarzeń kulturalnych, spotkań, a także zabaw i zebrań rad sołeckich. Jestem pewien, że mieszkańcy Brzezia będą zadowoleni z przeprowadzonych prac.”

SAM_6913.jpeg
Postęp prac przy remoncie świetlicy w Brzeziu sprawdzali pracownicy Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego - Paweł Jędrzejewski oraz Stanisław Koszałko wraz z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą.

SAM_6928.jpeg
Wenatrz budynku trwają intensywne prace remontowe i wykończeniowe.