Urząd Miejski w Trzebnicy informuje, że w związku z wystąpieniem awarii sieci telefonicznej kontakt telefoniczny z urzędem jest utrudniony. Obecnie trwają prace mające na celu jak najszybsze usunięcie awarii. Przepraszamy za utrudnienia  |  Godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON. WT. CZW.: 7:30-15:30  ŚR.: 7:30-16:00  PT.: 7:30-15:00   

  • EN
  • DE
  • UA

Komfort i bezpieczeństwo - nowe ciągi pieszo-jezdne

logosciezki.png

Trwają prace związane z budową ciągów pieszo-jezdnych prowadzących z Trzebnicy do Sulisławic i Będkowa. Wspomniane inwestycje są częścią – wartego ponad 11mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

Ścieżkę do Będkowa buduje wrocławska firma Muster-BUD, trasę do Sulisławic firma PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. Koszt tych inwestycji to ponad 4 mln zł. Przebieg trasy do Będkowa został już wytyczony oraz wykarczowany. Intensywne prace trwają już w Sulisławicach, gdzie rozpoczęto prace ziemne, zamontowano też pierwsze krawężniki. – Patrząc na szerokość powstającej ścieżki, jestem pod dużym wrażeniem tego jak będzie ona wyglądać. Teraz Trzebnica, stanie się nam jeszcze bliższa. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli bezpiecznie dotrzeć do miasta i z niego wrócić, to naprawdę duże udogodnienie, za które trzeba dziękować – mówi jeden z zadowolonych mieszkańców.

- Bezpieczeństwo i komfort mieszkańców to jeden z moich priorytetów oraz obietnic, które stale realizuję. Jeszcze w tym roku, powstaną nowe ścieżki do Księginic oraz ta, prowadząca trasą dawnej kolei wąskotorowej. Łącznie ze ścieżkami prowadzącymi wzdłuż remontowanej drogi powiatowej z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego, na terenie naszej gminy znajdzie się ponad 20 kilometrów ciągów pieszo-jezdnychpowiedział burmistrz Marek Długozima, podczas wizytacji terenu inwestycji i dodał: - Czynię również starania, by ścieżka prowadząca do Będkowa, została połączona z tą, która prowadzi z Wrocławia do Machnic. Zaproponowałem, by brakujący 1,5-kilometrowy odcinek poprowadzić drogą techniczną wzdłuż nowej drogi ekspresowej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstępnie zaakceptowała ten pomysł.

Co więcej, burmistrz zapewnił także, że już niebawem kolejne drogi będą remontowane. Trwają bowiem prace projektowe związane z budową dróg prowadzących z Jaźwin do Koczurek, z Cerekwicy do Masłowa, z Komorówka do Brzykowa oraz z Trzebnicy do Świątnik. Jeszcze w tym roku rozpocznie się również przebudowa ul. Obornickiej, gdzie powstaną także dodatkowe miejsca parkingowe, chodniki, przejścia dla pieszych i oświetlenie.

11.jpegBurmistrz Marek Długozima wizytował teren budowy ścieżki w Sulisławicach. Na zdj. z kierownikiem robót z firmy PUB „BRUKPOL”.

12.jpegTrwają przygotowania do budowy ścieżki w Będkowie. Na zdj. burmistrz Marek Długozima wraz z sekretarzem Danielem Buczakiem.

ZEUMT0323s008.jpeg

 

sciezki3.jpeg