Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spotkanie z trzebnickimi talentami

Na zaproszenie Burmistrza Gminy Trzebnica – Marka Długozimy, do Urzędu Miejskiego przybyło w czwartek, 27 września, dwóch utalentowanych mieszkańców gminy.

Pierwszym z nich był Tomasz Kowalski, syn Honorowego Obywatela Trzebnicy – Mariana Kowalskiego – założyciela Muzeum Ludowego u Kowalskich w Marcinowie oraz zespołu ludowego „Marciny”. Tomek – uzdolniony muzycznie młody człowiek - jest jednym z członków wspomnianego zespołu, lecz wachlarz jego umiejętności i zainteresowań muzycznych jest dużo szerszy, bowiem występuje również jako wokalista w trzebnickim zespole Fama Blues Band. Tomek postanowił spróbować swoich sił w popularnym programie telewizyjnym „Must Be The Music”, emitowanym na antenie Polsatu. Jego wykonanie utworu „Modlitwa III – pozwól mi” z repertuaru zespołu Dżem wprost oczarowało jury. Przed Tomkiem kolejne występy w tym programie.  

Podczas spotkania Tomek opowiedział m.in. o kulisach produkcji tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest telewizyjne, muzyczne show. Burmistrz wręczył młodemu wokaliście trzebnicki upominek oraz zapewnił o wsparciu na etapie trwania programu jak i w dalszej karierze wspaniale rokującego wokalisty.

Z kolei drugie spotkanie odbyło się z Grzegorzem Zielińskim – młodym i utytułowanym kolarzem zjazdowym. Jego ostatnie osiągnięcie jest imponujące – zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Świata odbywających się w Rio de Janeiro w Brazylii, w kategori Masters. Do wywalczenia tytułu Mistrza świata zabrakło mieszkańcowi naszej gminy ok. 3,5 sekundy, jednak ostateczny wynik jest i tak wyjątkowym sukcesem i ogromnym osiągnięciem w obiecującej karierze młodego sportowca. Grzegorz równiez otrzymał od burmistrza trzebnicki upominek. Kolarz przybył na spotkanie z tatą – Bogusławem Zielińskim, który zaszczepił w nim sportowego ducha. Warto w tym miejscu wspomnieć, że pan Bogusław jest członkiem Trzebnickiego Klubu Kolarskiego „Szerszenie” oraz trenerem Romana Węglarskiego, który podczas tegorocznych wakacji ustanowił nowy rekord kraju, przejeżdżając rowerem wzdłuż granic polski 4000 km w 16 dni.

Podczas obu spotkań burmistrz wyraził swoje zadowolenie, że dzięki talentowi, pasji i zaangażowaniu w to co robią, promują przy okazji trzebnicką gminę na zewnątrz. Zapewnił także swoich gości o wsparciu w ich dalszej karierze.   

IMG_0893.jpeg
Od lewej: burmistrz Marek Długozima, Tomasz Kowalski i Sekretarz Gminy Daniel Buczak

DSC_8312.jpeg

Tomek Kowalski wraz z zespołem Fama Blues Band wystąpił w czerwcu br. na trzebnickiej strefie kibica podczas Mistrzostw Europy 2012

IMG_0911.jpeg
od lewej: Bogusław Zieliński, Grzegorz Zieliński, burmistrz Marek Długozima