#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

I Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej w piłkę nożną

Gmina Trzebnica była gospodarzem jednego z czterech etapów rozgrywania zawodów w ramach I Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej w piłkę nożną. Impreza dedykowana jest młodzieży szkolnej odbyła się na Trzebnickim Stadionie Miejskim FAIR PLAY ARENA.

W czwartek, 27 września, odbyły się zawody eliminacyjne w czterech miejscach – Oławie, Środzie Śląskiej, Wrocławiu i Trzebnicy. Mecze trwały po 30 minut i odbywały się na mniejszych boiskach. W rywalizacji wystąpiły dwie drużyny z Trzebnicy – ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3. Spośród prawie 20 zespołów, które wzięły udział w trzebnickim etapie rozgrywek do finału, który odbędzie się 14 października we Wrocławiu, awansowały tylko dwa. Niezwykle miło nam poinformować, że awans do finału wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Trzebnicy. Trenerem zespołu jest Grzegorz Ruła.

Dodatkową atrakcją Mistrzostw są nagrody i niespodzianki – każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkową koszulkę i wejściówkę na jeden mecz ligowy WKS Śląska Wrocław, a zwycięska drużyna wyprowadzi piłkarzy Śląska na mecz Ekstraklasy. Celem wydarzenia, poza promowaniem aktywnego i zdrowego spędzania czasu poprzez grę w piłkę nożną, było także jednoczenie mieszkańców Aglomeracji Wrocławskiemu, składającej się z aż 9 powiatów.

Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: „To już kolejna – po Nike The Chance, Minimistrzostwach Deichmann, Playarena Cup, czy treningu zespołu PSV Eindhoven - znacząca i duża impreza sportowa odbywająca się na Trzebnickim Stadionie Miejskim FAIR PLAY ARENA. Jakość obiektu oraz dogodne położenie Trzebnicy względem Wrocławia, a także pomyślna i dobra współpraca Gminy Trzebnica z DZPN sprawiają, że Trzebnicki Stadion jest niezwykle atrakcyjny dla organizatorów przeróżnych imprez sportowych oraz szkoleniowców klubów. A to z kolei podnosi prestiż naszego miasta i pozytywnie wpływa na jego promocję.”

SAM_6857.jpeg
Trzebnica była gospodarzem jednego z czterech etapów eliminacyjnych do finału I Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej.

SAM_6866.jpeg
Jedna z trzebnickich drużyn - ze Szkoły Podstawowej nr 3 - wywalczyła awans do finału, który odbędzie się 14 października we Wrocławiu.

SAM_6861.jpeg
Zmaganiom młodych sportowców przyglądał się Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Dlugozima (po lewej) wraz z koordynatorem zawodów z ramienia Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu Januszem Pancerzem.