• EN
  • DE
  • UA

Sprawdzamy postępy inwestycyjne

logosciezki.png

Na przestrzeni ostatnich lat w Gminie Trzebnica przeprowadzanych jest ponad 80 inwestycji rocznie. To imponujący wynik, który świadczy o dynamicznym rozwoju naszej gminy. Poniżej przedstawiamy te, które obecnie są w trakcie realizacji. Warto również pamiętać, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Bochenka, Milickiej i Prusickiej, a także przebudowa ul. Obornickiej. Powstanie również 12-kilometrowa ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej, dworzec autobusowy i blisko 150 nowych miejsc parkingowych. Winna „Kocia” Góra przejdzie pierwszy etap modernizacji, dzięki której na jej terenach powstanie Trzebnicki Park Kulturowy. Zapraszamy do zapoznania się ze skalą rozwoju, jaki następuje w Gminie Trzebnica.   

 

Hala widowiskowo-sportowa
Będzie drugą największą inwestycją po Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ. Blisko 20-milinowa  inwestycja jest spełnieniem obietnicy, jaką burmistrz Marek Długozima złożył rodzicom dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 2. Już w przyszłym roku zyskają one obiekt na miarę marzeń o wielkich sportowych karierach. Dzieci, swoje talenty szlifować będą na boisku wielofunkcyjnym oraz na hali sportowej o powierzchni użytkowej 3.612,45 m². Połączona podziemnym łącznikiem z  budynkiem SP2, po godzinach zajęć lekcyjnych posłuży także gminnym drużynom. Widownia, która pomieści do 1000 osób, będzie też idealna do organizacji imprez sportowych i kulturalnych o zasięgu tak lokalnym, jak i ogólnopolskim. 

 

1.jpeg

IMG_4592.jpeg Burmistrz wizytował teren robót. Na zdj. ze Stanisławem Koszałką.

DJI_0037.jpeg Na budowie hali widowiskowo-sportowej trwają intensywne prace zbrojeniowe, budowane są pierwsze ścianki działowe oraz piwnica łącznika. Będzie on stanowił bezpieczne połączenie ze Szkołą Podstawową nr 2.

IMG_4644.jpeg Burmistrz uczestniczył także w cotygodniowej naradzie roboczej na placu budowy.

 

Gminny Żłobek, Przedszkole, Multifunkcyjny Obiekt Sportowy oraz centrum przesiadkowe
W Gminnym żłobku i przedszkolu będzie mieścić się pięć oddziałów przedszkolnych oraz trzy oddziały żłobkowe. Dodatkowo dobrą informacją jest fakt, że jak zapewnia burmistrz, w gminnym żłobku i przedszkolach będą miejsca dla wszystkich dzieci. W mulifunkcyjnym obiekcie sportowo-rekreacyjnym znajdą się m.in. cztery sale do squasha, sale do spinningu, fitnessu, jogi oraz dodatkowa siłownia. Będzie on uzupełnieniem Strefy Aktywności działającej przy Gminnym Parku Wodnym(kręgielnia, siłownia, cross). Warto dodać, że przy obiektach, powstaje przestronny parking w postaci centrum przesiadkowego. 

 

2.jpeg

DJI_0034.jpeg Nowy gminny żłobek wraz z przedszkolem oraz obiekt sportowy są już prawie gotowe. Trwają ostatnie prace porządkowe wewnątrz i na zewnątrz budynków.

IMG_4567.jpeg Postępy prac regularnie sprawdza burmistrz Marek Długozima. Na elewacji budynku pojawiły się już nazwy obiektów.

ZEUMT0323s009.jpeg W sąsiedztwie żłobka i przedszkola znajdą się dwa duże parkingi, edukacyjny plac zabaw oraz tor rowerowy Pumptrack.

IMG_4515.jpeg Nowe sale do squasha już niebawem będą cieszyć mieszkańców pragnących poznać nową formę aktywności.

IMG_4500.jpeg Również sale do fitnessu i spinningu są już wykańczane. W dniu otwarcia poszerzą one ofertę Gminnej Strefy Aktywności, która znajduje się przy trzebnickim parku wodnym.

 

stopka unijna przed 2018.jpeg

 

Szkoła w Kuźniczysku
Powstaje nowa szkoła, która po remoncie i rozbudowie będzie liczyła blisko 800 m². Już od września dzieci będą cieszyć się jedną z najnowocześniejszych placówek w Gminie Trzebnica. Decyzją burmistrza, wykonany zostanie także remont sali gimnastycznej, co w połączeniu z wcześniej oddanymi do użytku: nowoczesnym boiskiem wielofunkcyjnym oraz placem zabaw dla najmłodszych dzieci, da wiele możliwości rozwoju sportowego oraz relaksu i zabawy.

 

3.jpeg

DJI_0010.jpeg Już od września dzieci z Kuźniczyska i okolic zyskają przestronną i nowoczesną szkołę podstawową. Rozbudowa i remont powiększy jej powierzchnię o blisko 800m2.

 

Świetlice w Ligocie Trzebnickiej, Księginicach i Kuźniczysku
Każda z nowych świetlic będzie liczyła ponad 200 m2 powierzchni użytkowej. Znajdzie się w nich przestronna sala, kuchnia i łazienki dostosowane do potrzeb dzieci, a także osób starszych i niepełnosprawnych. Co ważne, pozyskane przez burmistrza Marka Długozimę dofinansowanie z programu „Maluch+” pozwoli na zakup zabawek oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci, które już niebawem zaczną korzystać ze wspomnianych świetlic. Kolejne tego typu obiekty powstaną już niebawem w Skarszynie, Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Kobylicach.

4.jpeg

DJI_0014.jpeg W Kuźniczysku oprócz nowej szkoły, powstaje także świetlica.

DJI_0017.jpeg Nowy obiekt tego typu, uzupełni również przestrzeń Ligoty Trzebnickiej, gdzie niedawno otwarte zostało boisko wielofunkcyjne.

DJI_0027.jpeg W Księginicach prace dobiegają końca. Tuż obok świetlicy znajduje się skatepark, plac zabaw oraz trawiaste boisko.  

sciezki3.jpeg