Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kąciki dla dzieci w Urzędzie Miejskim

Ciągle dążąc do ulepszania jakości obsługi petentów w Urzędzie Miejskim oraz wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkąńców, w budynku urzędu pojawiły się kolejne innowacje – dwa kąciki zabaw dla dzieci oraz miejsce do przewijania niemowląt.

W budynku Urzędu Miejskiego w Trzebnicy mieści się wiele wydziałów oraz innych instytucji. Załatwiając swoje sprawy, mieszkańcy często przybywają do urzędu ze swoimi pociechami. Aby wszystkim ułatwić wizytę w urzędzie, utworzono dwie strefy dla dzieci, wyposażone w małe stoliki oraz krzesełka, drewniane oraz pluszowe zabawki, kredki i kolorowanki, tablicę, bujak oraz dywaniki nadające się do zabawy samochodzikami. Natomiast w toalecie, przystosowanej dla osób niepełnosprawnych, zamontowano profesjonalny przewijak dla niemowląt.

Burmistrz Gminy Trzebica Marek Długozima: „Dość często rodzice z naszej gminy sygnalizowali problem braku wydzielonego miejsca do przewijania niemowląt i niezręczności sytuacji, gdy w nieoczekiwanym momencie zachodzi potrzeba skorzystania z takiego pomieszczenia. Dodatkowo nie raz widziałem dzieci na korytarzach urzędu, czekające aż rodzice załatwią konieczne sprawy. Urząd Miejski przeszedł już wiele innowacji i ulepszeń – remont korytarzy, zamontowanie windy, utworzenie toalety dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych i wózków dla dzieci. Chcemy spełniać oczekiwania mieszkańców, wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom, dlatego teraz postanowiliśmy umilić dzieciom, rodzicom, a także pozostałym petentom wizytę w urzędzie. Na najmłodszych czekają specjalnie dla nich przygotowane kąciki z zabawkami i kolorowankami. Natomiast rodzice jeszcze młodszych dzieci mogą być spokojni, gdyż w każdej chwili mogą w urzędzie skorzystać z miejsca z przewijakiem.”

IMG_0622.jpeg
Kącik dla dzieci na parterze Urzędu Miejskiego.

IMG_0616.jpeg
Kącik dla dzieci na II piętrze Urzędu Miejskiego.

IMG_0056.jpeg
Przewijak dla niemowląt.